Калушани в рамках безкоштовних екскурсій від краєзнавчого музею Калущини відвідали поховання на старому цвинтарі міста.
Про це пише Станіславське ТБ з посиланням на Вікна.
“Цікаво, що тут поховані як австрійські вояки так і російські. Багато хрестів містять написи з іменами та прізвищами вояків, які загинули. Є й такі, що не ідентифіковані і мають напис «Невідомому солдатові”,— розповів учасник екскурсії, активіст Василь Фіцак.
Усі хрести відлиті з бетону і мають стандартну форму.
“Відлиті вони 1930 року за часів Польщі. Це свідчить про те, що поляки впорядкували це кладовище і перепоховали воїнів з могил, які були розкидані по всьому Калушу”, — переконаний Василь Фіцак.
Станом на сьогодні поховання більш-менш упорядковане, на деяких хрестах є пошкодження, проте потроху втрачаються написи на них. Тому дуже важливо провести їхній опис, адже втратити ці написи — це втратити частинку історії, яку потім буде неможливо відтворити.
“Особисто мене ця сторінка історії зацікавила, тож, наразі зробив схему розміщення поховань, потрібно її ще доопрацювати. У вільний час планую описати всі написи на хрестах та задокументувати їх, сфотографувавши кожен з них”, — акцентує Василь Фіцак.
Впорядкувати могили січових стрільців та встановити іменні таблички і в Івано-Франківську, проте поки жодних дій збоку міської влади не було.
- Фото Артура Єфремова
- Фото Артура Єфремова
- Фото Артура Єфремова
- Фото Артура Єфремова