У Гошеві історики розкопали фундамент давньої церкви. ФОТО

Нещодавно в одній з улуговин неподалік Ясної Гори в селі Гошеві на Долинщині, де, ймовірно, свого часу був давній монастир, перша письмова згадка про який означена 1509 роком, головно завдяки старанням місцевих краєзнавців, віднайшли і розкопали фундамент давньої церкви.

Резонансну археологічну знахідку виявили в урочищі «Чорний ділок» — на тому місці, яке ще понад двадцять років тому означив дерев’яним хрестом краєзнавець із села Гошева Ігор Сеньків. Фундамент розкопали, приблизно, за сімдесят метрів вище від свого часу освяченого місця, пише газета Галичина, передає Станіславське ТБ.

Візуально він збудований з кам’яних цоколів скельної породи, розташованих на відстані до двох метрів один від одного. А контури, схожі на форму корабля, чітко означають вівтарну частину церкви, дві бічні нави, притвір і т. д., які дають змогу допустити, що давня церква була не малою.

На думку настоятеля Гошівського чоловічого василіанського монастиря Преображення Господнього УГКЦ о. Вікентія (CЛОБОДЯНА) ЧСВВ, робити якісь висновки про значення археологічної знахідки ще передчасно:

“Перші камені виявили ще у липні, а решту — цього місяця. Сьогодні місце археологічної знахідки досліджують Василь Романець, Богдан Томенчук та ін. Виглядає, що спочатку нка тому місці була невеличка церковка, а відтак на її фундаменті збудували більшу. Знахідка неподалік Ясної Гори, за попередніми припущеннями, не вносить «правок» в історичну «метрику» Гошівського монастиря, а, навпаки, підтверджує його офіційну на сьогодні дату народження, а точніше — першої письмової згадки про святиню. За нашою інформацією, деякі місцеві краєзнавці допускають, що завдяки розкопаному фундаменту монастир на Ясній Горі «постарів» щонайменше на два століття, а розкопки — лише початок нового етапу дослідження святині”.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську відкрили виставку робіт учасників АТО. ФОТО
Наступна : Прикарпаттяобленерго нагадує про підвищення з вересня тарифів на світло

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×