У Франківську зносять 200-літню садибу Гриневичів. Тепер там побудують багатоповерхівку. ФОТО

Сьогодні, 13 серпня, на територію садиби заїхала техніка і розпочалися роботи по знесенню архітектурної пам’ятки. Будинок хоч і внесений у список нововиявлених пам’яток архітектури, але необхідну процедуру пройти так і не встиг.

Керуючий процесом знесення будівлі пан Андрій зазначає, що її буде цілком зруйновано і зберігати в ньому вже просто нічого, передає Станіславське ТБ посилаючись на Галицький кореспондент.

“Колони при вході ми планували демонтувати, але виявилось, що вони не монолітні, а теж викладені із цегли. Тобто, якщо ми спробуємо їх перенести, то вони просто розсиплються”, – зазначив чоловік.

Робітники ж додають, що рятувати будівлю потрібно було ще 20 років тому, а не тепер, коли вона вже “на ладан дихає”.

Нагадаємо, родинну садибу Гриневичів закрили ще у 2012 році через аварійність споруди, а експонати вивезли. Пізніше, “Союз українок”, який опікується даною спорудою, уклав з Дмитром Сіреджуком з “ВД груп” договір про співпрацю, згідно з яким вони дають згоду на знесення будинку Гриневичів, а він на цьому місці будує новобудову і виділяє союзянкам 150 метрів квадратних на першому поверсі для їх потреб.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині шукають батьків для маленького хлопчика
Наступна : Головний коп Чернівців, який родом з Прикарпаття, пояснив, за що його оштрафували

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×