У Франківську встановили меморіальну дошку ректору медуніверситету Георгію Бабенку

В Івано-Франківську на вулиці Шпитальній відкрили меморіальну дошку відомому медику, акедеміку, ректору франківського медичного університету Георгію Бабенку.

Дошку встановили на будинку, де протягом 40 років мешкав академік.

Участь в церемонії відкриття взяли адміністрація медуніверситету, заступник міського голови Михайло Верес та небайдужі франківці. Окрім цього, був присутній і внук Георгія Бабенка, який також викладає в медичному університеті.

Нагадаємо, сьогодні Івано-Франківський національний медичний університет святкує своє 70-річчя.

Довідка

Георгій Бабенко народився  2 серпня 1921, в с. Новоселиця на Черкащині. 

Закінчив Донецький медичний інститут (1951). З 1954 — ректор Івано-Франківського медичного інституту, (тепер медичний університет). Праці присвячені виявленню біологічній ролі мікроелементів в організмі людини за різних фізіологічних і патологічних умов. Академік Георгій Бабенко — засновник школи «Мікроелементи в медицині»

Бабенко Георгій Овксентійович працював на посаді ректора медичного інституту до 1978 року включно. Це етап становлення інституту як кузні науково-педагогічних кадрів і розробки важливої для практичної медицини проблеми «Мікроелементи в медицині». Тоді ж створена проблемна лабораторія «Мікроелементи — метали і металоферменти», яка функціонує і тепер. У виконанні досліджень під керівництвом професора Бабенка Г. О. за проблемою «Мікроелементи в медицині» працювали співробітники кафедри біохімії (Ковтуняк М. А., Карплюк З. В., Смоленська В. О., Гарбарець Б. В., Бойкова Л. Т., Гонський Я. І., Гойнацький М. М., Клименко А. О., Гаврилюк М. В., Непорадний Д. Д., Максимчук Т. П., Павлюк В. М.).

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті новостворена гірсько-піхотної бригади розташується у Коломиї
Наступна : У Франківську люди обурилися, як міліція затримувала свідка у справі побиття активіста Хіміка (Відео)

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×