У Франківську обласна рада дала “зелене світло” селу Устеріки на вихід із Білоберізької ОТГ

Вчора, 12 серпня, під стінами Івано-Франківської облради, перед початком позачергової сесії, зібралося кілька десятків протестувальників.

Люди із плакатами та лозунгами представляли прикарпатське село Устеріки, яке наразі перебуває у складі Білоберізької об’єднаної територіальної громади та бажає з неї вийти, передає Станіславське ТБ.

До слова, Білоберізська ОТГ буда утворена у 2015 році. 27 березня 2016 року там пройшли місцеві вибори, правда село Устеріки участі у них не брало. Однак, як зазначив Руслан Панасюк, експерт з питань децентралізації в Івано-Франківській області, незважаючи на це, утворення Білоберізської територіальної громади вважається легітимним. 

Нагадаємо, громада села Устеріки, яка включена до цього ж об’єднання, виступила проти і каже, що їх приєднали без їхньої згоди і називає такі дії «примусовою колективізацією».

Селяни уже неодноразово влаштовували акції непокори, перекриваючи дороги та пікетуючи стіни Івано-Франківської ОДА. Дійшло до того, що селяни поїхали захищати своє право у Київ, під будівлею ЦВК. 

У серпні цього року, під час засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань регіональної політики, представник громади надав листа з підписами близько 350 мешканців Устерік про те, що вони не згідні з об’єднанням.

Вчора селяни із плакатами та лозунгами знову навідалися на сесію обласної ради. 

“У нас є напрацьований механізм регулювання цього питання. Тобто, якщо вони звертаються з офіційним зверненням до обласної ради з бажанням вийти зі складу ОТГ, то обласна рада може підтримати це рішення. Вони провели опитування, там близько 90% людей виступили проти об’єднання”, – зазначив голова обласної ради Олександр Сич.

Предствник ініціативної групи села Устерік каже, що вже  проводились кілька відкритих сесій нового кладу сільської ради, яке і скасувало рішення про об’єднання.

Чоловік зазначає, що  Устеріківська громада не проти об’єднання, просто вважає що Білоберізька ОТГ не є дієздатною. 

У результаті депутати стали на сторону громали села Устерік і постановили Івано-Франківській облдержадміністрації, на наступну сесію обласної ради запропонувати проект рішення щодо збереження Устеріківської сільської ради.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Головний коп Чернівців, який родом з Прикарпаття, пояснив, за що його оштрафували
Наступна : Топ-5 найпопулярніших спеціальностей в університетах Івано-Франківська

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×