У Франківську місцеві жителі борються із скандальною забудовою на вулиці Гімназійній. ДОКУМЕНТИ

У Івано-Франківську з кожним роком все більше зростає число новобудов, проте значна їх частина будується з порушеннями, а то й взагалі незаконно. Сьогодні ж під пильним прицілом розглядається забудова в районі Калуського шосе по вул. Гімназійна, 15 – приватний сектор котеджів та садиб.

Попередньо планувалось спорудження півтораповерхового будинку, про що свідчив будівельний паспорт на індивідуальний житловий будинок, виданий забудовниці Возній Наталії Ігорівні.

Про це повідомляє ГО “Центр “Антикорупційна платформа”

Саме ж будівництво розпочалось ще у квітні. Помітивши, що насправді проводитися будівництво більшої кількості поверхів ніж планувалось, сусіди почали звертатись до місцевого Держархбудконтролю з  метою вияснення обставин. ДАБІ дає відповідь, що на підставі звернення Н. Возної Департаментом був виданий будівельний паспорт від 28.03.2015 р. на будівництво індивідуального житлового будинку на Калуському шосе. Площа забудови 254,18 м кв. На підставі повторного звернення Департаментом видані містобудівні умови та обмеження від 17.06.2015 для реконструкції незавершеного будівництва індивідуального житлового будинку під багатоквартирний житловий будинок.

Проте, сам будівельний паспорт датований 26.03.2015, а не 28.03.2015. В паспорті зазначається, що гранично допустима висота будинку має становити 2 поверхи.

 

А вже в липні цього року, ДАБІ  видає декларацію про початок виконання будівельних робіт, де кількість поверхів зростає до трьох, число квартир становить 9 (по три на кожному поверсі).

Мешканці звертались до прокуратури Івано-Франківська та СБУ. У відповіді від СБУ, сказано:

“В ході аналізу отриманих матеріалів встановлено факти видачі гр. Возній Н. І. містобудівних умов та обмежень №70-5.1-01 від 17.06.2015 року із порушенням законодавства в частині невідповідності цільового та функціонального призначення земельної ділянки (“для будівництва і обслаговування житлового будинку, господарських будівель і споруд”) під будівництво багатоквартиного житлового будинку. Під час перевірки також встановлено, що управління ДАБІ в області на адресу міського голови м. Івано-Франківська та департаменту архітектури та містобудування міської ради 12.10.2015 року направлено листа з вимогою щодо анулювання вказаних вище містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, після чого буде вирішуватись питання щодо скасування декларації про початок виконання будівельних робіт.”

 

В грудні жителі вулиці Гімназійної звернулись до міського голови Руслана Марцінківа, з проханням посприяти у виясненні не зовсім зрозумілої ситуації з будівництвом. Міський голова дав розпорядження заступнику, відповідальному за земельні та архітектурні  питання Олексію Кайді, вирушити на місце будівництва з метою вияснення всіх обставин

23 грудня 2015 року заступник міського голови Івано-Франківська Кайда О. П. та депутати міської ради з фракцій “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”, “Свобода”, “БПП “Солідарність” та “Об’єднання “Самопоміч”спільно з мешканцями та забудовниками на місці проведення будівництва обговорювали дану проблему.

ГО “Центр “Антикорупційна платформа” також був присутнім на обговоренні та зауважив, що будівництво вже завершено та більшість комунікацій вже проведена. Також, були присутні люди, що вже придбали квартири в новобудові та виступали проти її демонтажу, не зважаючи сумнівну історію з будівництвом.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Калуші затримали чоловіка, який продавав наркотики у власному помешканні. ФОТО
Наступна : Ви не розбещуйте нових депутатів, – Сич під час сесії облради до депутатів-старожилів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×