У діяльності комунальних підприємств Івано-Франківська зберігаються високі корупційні ризики – активістка

Попри прийнятий Верховною Радою закон, комунальні підприємства в Івано-Франківську не поспішають із створенням наглядових рад та неохоче відповідають на інформаційні запити громадськості.

Про це в коментарі Станіславському ТБ розповіла громадська активістка Христина Зелінська.

“До того моменту, поки в кожному комунальному підприємстві не створена наглядова рада, корупційні ризики звичайно ж є високими. Наразі, стан діяльності комунальних підприємств в Україні такий, що директора комунального підприємства призначає міський голова, і саме йому, фактично, звітує підприємство. Тепер в Україні прийнятий новий закон, який передбачає обов’язковість створення таких наглядових рад. І це буде вагомим кроком до зменшення корупційних ризиків”, – каже пані Зелінська.

Другим кроком, за її словами, є те, що з 1 серпня усі розпорядники бюджетних коштів зобов’язані переходити на використання електронної системи закупівель ProZorro, завдяки чому можна буде своєчасно бачити оприлюднення конкретних договорів про здійснення закупівель та контрагентів, які є постачальниками комунальних підприємств. 

“Щодо ProZorro прийнятий конкретний закон, який зобов’язує працювати саме через цю систему. Якщо є допорогові закупівлі, які не перевищують 200 тисяч гривень для послуг та 1,5 млн для товарів, розпорядник бюджетних коштів має оприлюднювати на сайті ProZorro звіт про виконання закупівлі і додатки до річного плану. Якщо цього не оприлюднювати, то поруників чекають попередження від Держфінінспекції та стягнення майже 12 тисяч гривень за перший раз з кожного члена тендерного комітету. Тому це дуже великий стимул для того, аби працювати публічно”, – переконана Христина Зелінська.

Закон про наглядові ради також перебачає обов’язковість їхнього створення. 

“Я думаю, що незабаром кожна міська рада має розробити свій конкретний порядок створення таких рад”, – зазначила активістка.

До наглядової ради комунального підприємства можуть увійти спеціалісти з галузі, в якій воно працює, депутати, представники громадськості чи навіть журналісти. Це має створити публічну площину для реальної оцінки ефективності діяльності КП.

Нагадаємо, в рамках програми моніторингу публічності жодне із комунальних підприємств Івано-Франківська не отримало позитивної оцінки.

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Франківську на капітальний ремонт шкіл виділили рекордні 6,5 млн грн
Наступна : Франківська влада віддасть на аукціоні ще 3 земельні ділянки

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×