Сьогодні в Івано-Франківську громадські активісти презентували результати моніторингу витрат партій та кандидатів на вибори, передає Станіславське ТБ.
Як відомо, моніторинг здійснювали активісти Громадського Руху ЧЕСНО та ГО Активна громада в рамках кампанії “Стеж за грошима”.
За час передвиборчої кампанії в Івано-Франківську партії витратили понад 1 288 868 млн. грн.
Щодо найдорожчої виборчої кампанії, то тут перше місце належить партії “Солідарність” (за офіційними даними ця партія витратила 512 635 грн.). Натомість найменше на вибори до міської ради витратила партія Воля – 24991 грн.
Нагадаємо, в рамках кампанії активісти підписували з кандидатами в депутати та мери Декларації відповідальності, в яких було задекларовано принципи фінансової прозорості та наміри публічно звітувати перед громадою, підтримати доступні та прості інструменти демократії участі, бюджетний регламент, бюджет участі, незалежний зовнішній аудит комунальних підприємств. У новообраній Івано-Франківській міській раді підтримало 12 депутатів ці вимоги.
Також відомо, що національна кампанія “Стеж за грошима” проходила у 26 містах у серпні – жовтні 2015 року, до її проведення долучилось понад 10 000 громадян. Завданням кампанії було привернути увагу громадськості до питання грошей у політиці та прозорості виборчих фінансів.
Активісти кампанії “Стеж за грошима” обіцяють і надалі займатися громадським моніторингом новообраної ради та міського голови.
Прогульники, котрі пропустили 50% засідань: Володимир Кушнір, Руслан Терешко, Василь Ревчук,Володимир Балагура та Мар’ян Вагилевич.
Жодного депутатського запиту не подали: Роман Онуфріїв та Андрій Грималюк.
1 коментар
Багатодітна родина Хемій із Калуша збирає гроші на лікування наймолодшої донечки. РЕКВІЗИТИ
Майже три роки знадобилося українським та закордонним медикам, щоб поставити точний діагноз маленькій калушанці, у якої у тримісячному віці почався епілептичний синдром. Дівчинка сильно і довго плакала, а батьки не могли нічим зарадити. Лише після обстеження в Ізраїлі з’ясувалося, що Соломійка Хемій страждає на дитячу мігрень. Тепер їй потрібно щопівроку проходити курс реабілітації, щоб хоч трохи полегшити приступи головного болю, які не відпускають її ні вдень, ні вночі.
Соломії Хемій майже три з половиною роки. Вона рухлива, грайлива і весела. Коли — здорова. Але коли у неї з’являються приступи головного болю, дівчинка кричить і напружується, безсило відступаючи перед хворобою. Із трьох місяців її мучить недуга, яку довго не могли діагностувати українські медики, підозрюючи, то пухлину у голові, то інші не менш страшні загрози.
Як розповіла «Вікнам» мама дівчинки Оксана Хемій, лікували крихітку спочатку у Калуші та Івано-Франківську, потім у Києві та Львові.
— Приступи у неї були настільки сильними, що супроводжувалися рвотою, а іноді і паралічем. Ми не знали, що робити з нею і які ліки давати. Було видно, що дитина переносить нестерпний біль, але як його позбутися не знали ні ми, ні лікарі. Зрештою, у Києві нам порекомендували їхати на лікування до львівської лікарні для чорнобильців. Соломії було півроку, коли нас там почали обстежувати, — каже калушанка.
У Львові дівчинці зробили повну діагностику голови, серця, нирок, печінки та інших життєво важливих органів, де, як припускали медики, могла ховатися причина хвороби. Зрештою, Соломійці поставили діагноз «епілептичний синдром», призначили лікування, а через деякий час виписали додому.
— З одного боку, нас втішили, бо сказали, що всі органи у неї здорові і що ніякої пухлини у Соломійки немає. З іншого боку — засмутили, адже після лікування приступи продовжилися. Іноді вони були настільки сильними, що вона втрачала свідомість, — пригадує Оксана Хемій.
Фактично так триває і до сьогодні. Соломійка може гратися чи відпочивати, коли раптом з’являється біль. Дивитися на муки дитини доводиться не лише її батькам, які докладають усіх зусиль, щоб на даному етапі бодай полегшити її страждання, але і двом її сестричкам.
— На фоні цих стресів з’явилися деякі проблеми зі здоов’ям і у старших дівчат. У мене також діагностували цукровий діабет. Бувають моменти, коли просто опускаються руки, — зізнається мама Соломійки.
Минулого року родина Хемій за допомогою небайдужих людей зібрала кілька тисяч доларів на діагностику в Ізраїлі. Там дівчинку ще раз обстежили і встановили новий діагноз «дитяча мігрень». Щоправда, зазвичай із такою проблемою діти стикаються не швидше як у шестирічному віці. Чому Соломійку хвороба мучить ледь не від народження, фахівцям сказати важко.
В Ізраїлі родині із Калуша порадили їхати у Польщу, де вміють проводити реабілітацію для таких діток.
— Медики кажуть, що такі курси реабілітації потрібно проводити кожні півроку. Але зараз у нас немає коштів на це. Ми виховуємо трьох дітей. Я зараз мушу бути поруч із Соломійкою та не можу заробляти. Працює лише чоловік, який єдиним заробляє на всю сім’ю.
Батька трьох дітей кілька разів викликали у військовий комісаріат і він, очевидно, мав усі шанси бути мобілізованим до війська. Утім чоловік, хоча і не переховувався, категорично заявив, поки у нього хвора дитина і поки дружина не має змоги працювати, до війська не піде.
Рідні Соломійки моляться, щоб сталося чудо і дитина переросла недугу. Разом із цим вони розуміють, що без належного лікування це навряд чи станеться. Тому зараз вони збирають гроші, щоб відвезти дитину у Польщу. З проханням про допомогу родина звертається до небайдужих людей з допомогою яких вдасться зібрати хоча би на першу поїздку.
Реквізити:
номер картки отримувача 4405885828443314
отримувач Хемій Оксана Степанівна
Банк отримувача Приват Банк
МФО 305299
Р/р 29244825509100. Є такі які допоможуть моїй донечці