Сьогодні, 6 липня, відзначають Всесвітній день поцілунків, який вперше вигадали у Великобританії.
Саме поцілунок у повсякденному житті допомагає нам не лише продемонструвати свої почуття, ніжність, турботу, але є і корисним для нашого здоров’я.
Спеціально до Всесвітнього дня поцілунку Станіславське ТБ дізнавалося в дерматовенеролога медико-діагностичного центру “Євромед” Льоди Олега Богдановича як поцілунок впливає на організм людини та чому варто цілуватися не лише у цей день.
На думку експерта не дивлячись на шкоду, яку можуть завдати поцілунки, переваг та корисних властивостей у них все ж набагато більше.
- Поцілунки зменшують ризик виникнення інфаркту. Під час поцілунку частішає дихання, це збагачує кров киснем, покращується кровообіг, що добре позначається на роботі серця.
- Хоча під час поцілунки ми обмінюємося великою кількостю мікробів, але наш організм при цьому вчиться виробляти на них антитіла. Нові мікроорганізми активізують імунну систему і підвищують захисні властивості організму.
- Під час поцілунку також відбувається активне виділення слини, що містить природні антибіотики, кальцій та фосфор, які зміцнюють зубну емаль.
- Окрім цього поцілунки рятують від депресії. Під час поцілунку у кров викидається велика кількість ендорфінів, так би мовити, «гормон радості». Він покращує настрій і допомагає перемогти депресію.
- Для жінок поцілунки носять ще й косметичний ефект. Під час довгих поцілунків працює кожен лицьовий м’яз, що перешкоджає утворенню зморшок. Ніякий масаж чи пілінг не дасть такого ефекту.
“Цілуйтеся на здоров’я з тими людьми, котрі вам імпонують: зі своїми коханими, цілуйте батьків, дітей, друзів. Якщо ви знаєте з ким ви цілуєтесь, то ніякі хвороби, погані емоції не отримаєте”, – зазначив лікар
До слова, у книзі рекордів Гіннеса навіть зафіксований найдовший у світі поліцунок, який встановила подружня пара з Таїланду. Вони цілувались 58 годин, 35 хвилин і 58 секунд не відриваючи губ.
Цілуйтеся та будьте любимими)