Топ-10 найдивніших петицій до Президента: ви будете здивовані

Сервіс електронних петицій до Президента став популярним серед українців. Через нього намагаються реалізувати вдалі ідеї та донести до глави держави наболілі проблеми. Але дивних петицій там теж зареєстровано чимало.

1. Скасувати термін “російськомовний громадянин”

На думку автора петиції, називаючи частину населення України російськомовними громадянами, “ми постійно нагадуємо для них, що вони нібито є часткою чужої держави (своєрідне “бомбування” і сепаратізм) і можуть стати патріотами тільки за умови використання української мови”. Тому, на його думку, варто “замінити термін “російськомовний громадянин” на “громадянин, який розмовляє східноукраїнським наріччям” або іншим, більш підходящим терміном”.

2. Звільнити Яценюка

Чимало петицій на сайті глави держави присвячені вимогам звільнити діючого голову Кабміну Арсенія Яценюка. Мотивують цю вимогу громадянам по-різному. Найбільш ємне пояснення виглядає так: ” Немає сил дивитися на нього”.

3. Звернути увагу на Володимира Зеленського

Після запуску в ефір серіалу “Слуга Народу”, на сайті зареєстровано чимало петицій із закликом призначити Володимира Зеленського прем’єр-міністром України. Найцікавіша петиція з цієї серії закликає президента “подивитись серіал “Слуга Народу”, та усвоїти принципи, для яких обирається гарант Конституції”.

4. Зробити долар США національною валютою України

На думку автора петиції, “часткова або змішана доларизація (або евролізація) економіки в нашій країні” сприятиме, зокрема, зниженню інфляції, ліквідації ризику девальвації, зниження процентних ставок та розширення фінансових ризиків.

5. Заміна терміну “депутат” на “слуга”

Автор цієї петиції пропонує “офіційно перейменувати депутатів усіх рівнів у слуг! (“народний слуга міської ради”, “народний слуга 5-го скликання” і т.д.)”.

6. Здійснити перехід від кирилиці до латиниці

Ініціатор петиції нагадує, що до 2000 року були розроблені норми латинського правопису українською мовою. “Рано чи пізно перехід від кирилиці до латиниці все одно відбудеться. І це могла б бути одна з радикальних реформ”, – вважає він.

7. Прибрати зірки на погонах

Автор петиції пропонує в рамках декомунізації змінити зірки на погонах військовослужбовців на тризуб.

8. Надати державі Україні другу назву — Русь

Автор петиції вважає, що у зв’язку з використанням Росією у своїх різноманітних цілях назви Русь, варто “надати нашій Державі назву Русь, як друге ім’я, враховуючи те, що наша Україна являється правонаслідницею Київської Русі”. Ця назва, за задумкою автора, буде використовуватись паралельно існуючій.

9. Заборонити мобільний зв’язок на засіданнях Верховної Ради

Автор петиції пропонує заборонити використання мобільних, електронних, радіо та супутникових приладів (телефонів, планшетів, компьютерів, книжок і т.п.) на засіданнях Верховної Ради. “Неприпустимо коли хтось керує депутатами при голосуванні”, — наголошує він.

10. Зробити фабрику Roshen гарантом мінських домовленостей

Автор петиції пропонує: “Так як у нас за словами президента діє перемир’я, то фабрика Roshen як гарант Мінських угод, повинна виплачувати сім’ї вбитого Українського героя 2 млн гривень, а за поранення 1 млн гривень”.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Івано-Франківську ДТП: мінівен збив пенсіонера
Наступна : Під Майорськом відбувся бій між українськими військами і майже сотнею бойовиків

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×