Ті, що вірні, – в Івано-Франківську презентували фільм про підпілля та легалізацію УГКЦ. ФОТО

В Івано-Франківську, у кінотеатрі «Космос», 9 квітня відбувся прем’єрний показ нового документального фільму «Живого ТБ» під назвою «Ті, що вірні». Документальна стрічка розповідає про вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля після насильної ліквідації у 1946 році.

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу Архієпархії.

На прем’єру стрічки зібралось чимало містян, духовенства, на чолі з Архієпископом і Митрополитом Кир Володимиром та Єпископ помічником Преосвященним Владикою Йосафатом.

Режисер фільму Валентин Дігтяренко, який, попри свій молодий вік, є також автором фільму «Капелани».

«Ті, що вірні» – історія про те, як існувала Українська Греко-Католицька Церква в підпіллі після її насильницької ліквідації 1946 році. Підпілля пережило Сталіна, Хрущова і Горбачова, щоб відродитися у 1989 році. Її вірні зберігали відданість УГКЦ протягом 43 років.

Валентин Дігтяренко, розповідаючи про роботу над фільмом, відзначив, що творці спершу передивлялися архівні відео, а потім почали шукати людей, які на тому відео були. Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їхні долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи.

Презентуючи стрічку «Ті, що вірні», Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський відзначив, що люди з часів підпілля дали нам свідчення живої віри, якої нам сьогодні потрібно. Поділився Владика і своїми спогадами, адже ще будучи молодим священиком брав активну участь в процесі легалізації УГКЦ.

“Я особисто пам’ятаю єпископів, які десь мене надихнули: це і Владика Павло Василик, і наш Франківський Архієрей Владика Софрон Дмитерко”, – пригадав Кир Володимир.

“Сьогодні це є перемога їхня, наша і цілої України. Вони вистояли не маючи ні зброї, ні підтримки, але маючи ту найбільшу зброю – молитву. Це є прикладом також і нам сьогодні, щоб ми пам’ятали, що наша найбільша зброя – це молитва”, – наголосив Митрополит Володимир.

На завершення перегляду, Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії подякував усім, хто працював над фільмом та відзначив його важливість не лишень для сьогоднішнього, але й для майбутніх поколінь.

Перший показ стрічки на телебаченні відбудеться 20 березня 2016 року о 17.00 на «5-му каналі».

Далі стрічка помандрує до Львова.

Читайте також: На Івано-Франківщині стартували розкопки масових захоронень жертв репресій. ФОТО

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині стартували розкопки масових захоронень жертв репресій. ФОТО
Наступна : В Умані розпочали слухати справу про вбивство студентки з Коломиї. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×