Святослав Вакарчук шокував прихильників чутками про політичну кар’єру

Чутки про те, що вiдомий спiвак готується до серйозної полiтичної кар’єри в Українi пiдтверджуються. Минулого тижня пiсля довгої перерви Святослав Вакарчук з’явився “на люди” у доволi незвичному для себе амплуа та одязi.

Славко Вакарчук усiх здивував

Як вiдомо, останнi декiлька мiсяцiв вiн перебуває у США, де навчається за програмою для майбутнiх лiдерiв у престижному американському вишi. Це дало пiдстави припустити, що спiвак планує знову повернутись у полiтику, але цього разу розпочати штурм найвищих вершин.

I ось поява цими днями Вакарчука на цiкавому публiчному заходi додала поживи для роздумiв. Вiдомий спiвак у США презентував “освiтнiй план для України“, повідомляє газета “Експрес”. Так, wе був не план написання нових пiсень, не план розвитку культури. А саме план iз певним полiтичним пiдтекстом. Але найбiльший подив викликав одяг спiвака: чи не вперше за роки своєї кар’єри вiн одягнув строгий дiловий костюм!

“Українська освiта дає гарну теоретичну базу, але як найефективнiше втiлити набутi знання – не пояснює, – заявив лiдер гурту “Океан Ельзи”. – У нас є хорошi лiкарi, науковцi, ракетобудiвники, але всi цi люди з iншим способом мислення, iз 70-рiчним спадком радянського панування. В Українi викладач завжди правий, вас не заохочують сумнiватися в його твердженнях. Iншими словами, нас вчать, що той, хто вищий, той i правий. I врештi виростають невпевненi люди”.

Що запропонував Вакарчук у своєму публiчному виступi у Вашингтонi? Надавати Українi не просто кредити уряду, а оплачувати українцям можливiсть здобути вищу освiту у провiдних захiдних вишах. Саме це, на думку музиканта, допоможе Українi подолати корупцiю, адже виховає поколiння українцiв iз захiдним способом мислення.

“Попри те, що вища освiта у США – одна з найдорожчих у свiтi, така iнвестицiя буде вигiдна американським платникам податкiв, – каже вiн. – По-перше, ця програма значно дешевша, нiж решта, на якi Українi потрiбнi грошi. По-друге, раз або два рази витративши на освiту, не доведеться витрачати на Україну в майбутньому”.

Святослав Вакарчук пiдкреслив, що якiсна освiта, яка стане доступною для тисяч молодих людей, – це стратегiя порятунку України.

“Безперечно, такi iнiцiативи Вакарчука можуть свiдчити про те, що вiн готується повернутися до полiтичного життя”, – каже експерт Iнституту полiтичної освiти Олександр Солонтай.

Журналісти запитали Солонтая чи саме навчання у Єльському унiверситетi може стати для Вакарчука трамплiном для стрибка в полiтику. Нащо той відповів:

“Так. Цей унiверситет, власне, славиться вивченням дисциплiн, пов’язаних iз полiтикою. Там за рiзними програмами навчався Андрiй Шевченко, донедавна народний депутат, а тепер посол України в Канадi, а також Iгор Шевченко, який очолював Мiнiстерство екологiї. Єльський унiверситет – той навчальний заклад, який готує людей до полiтичного життя. Цiлком iмовiрно, що тепер i Славко Вакарчук, як людина публiчна i з позитивним iмiджем, робитиме спробу повернутись у полiтику”. 

Маючи пiдтримку США, вiн зможе претендувати на роль полiтичного лiдера України.

Варто відзначити, що Святослав Вакарчук акцентував увагу на тому, що в Україні дуже багато студентів, які бояться застосувати свої знання, оскільки їм не дають елементарної можливості проявити ініціативу.

До слова, батько Святослава Вакарчука в 2007 році був міністром освіти України. У Святослава також був шанс стати політиком, але він залишив парламент і повернувся на сцену.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Дрогобичі прокурор, який не пройшов конкурс, вчинив самогубство. ФОТО
Наступна : На Прикарпатті водія, що збив велосипедиста на смерть і втік, затримали

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×