Свято Івана Купала: звичаї, традиції і вірування. ВІДЕО

Сьогодні, у ніч з 6 на 7 липня, в Україні святкують одне із наймагічніших та найстаріших свят – Івана Купала.

Івана Купала або як його ще називають у народі Купайла — традиційне східнослов’янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем.

Цей день завжди був пов’язаний із містичними прикметами і таємними обрядами. В Україні воно вважається одним із найколоритніших та найцікавіших свят. Згідно з давніми традиціями, Івана Купала – день, коли можна очиститися за допомогою води та вогню, яким відведена найважливіша роль в обрядах. 

Святкували Купала здавна по всій Україні, щоправда з певними відмінностями по регіонах. Саме тому журналісти Станіславського ТБ дізнавалися у Михайла Паньківа професора кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника звідки походить це свято, які давні звичаї, обряди та прикмети йому характерні, а також як святкують Івана Купала у нашому регіоні.

Про це, а також чи можна знайти цвіт папороті, які ворожіння найпоширеніші у цей день та більше дивіться у відеосюжеті:
Нагадаємо, сьогодні в Івано-Франківську відбувся фестиваль “Купальська ніч”, а вже завтра на Вічевому майдані відбудеться загальноміське дитяче свято «Ой на Івана та й на Купала» за участю вихованців з дитячо-юнацьких клубів.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині студентка інсценувала грабіж власної оселі
Наступна : Частину хворих, які отруїлися в прикарпатських ресторанах, вже виписали із лікарень

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×