Суд відхилив скаргу “ВОЛІ” про перерахунок голосів на двох дільницях у Болехові – ОПОРА

27 жовтня в болехівську міську виборчу комісію надійшла скарга від кандидата в депутати Болехівської міської ради від політичної партії «ВОЛЯ» Макоти Галини Зенонівни. Кандидат ставить під сумнів результат підрахунку голосів на виборчих дільницях 260840 та 260843 у Болехові. 

В заяві Галина Макота стверджує, що на дільниці 260840 організацією голосування виборців за місцем перебування займалось тільки двоє членів комісії (в ЗУ «Про місцеві вибори передбачено, що такою організацією повинні займатися троє членів ДВК»). Також  кандидат стверджує, що з дільниці зникли 25 бюлетенів для голосування. По цих двох порушеннях спостерігачем від «ВОЛІ» Парахоняком Богданом було складено відповідні акти. Окрім того, у її заяві йдеться також про зникнення 1050 бюлетенів «на дільниці 260840 у селі Підбереззя».

Голова ДВК №260840 Луцик Марко прокоментував ОПОРІ ці два інциденти. За його словами, 25 бюлетенів нікуди не зникали, спершу їх поставили не на той стіл. Після повторного перерахунку членами комісії бюлетенів на столах, ті, яких не дорахувалися, виявилися на сусідньому столі, і їх переставили на потрібний. Щодо організації голосування за місцем перебування, то голова ДВК надав відомість про передачу бюлетенів членам ДВК для організації голосування на дому, де

вказані три члени  ДВК та стоять їхні підписи.

Голова Болехівської міської виборчої комісії Лідія Каричорт підтвердила інформацію, що друкарня «Таля» не надрукувала вчасно 1050 бюлетенів для дільниці в Підбережжі, проте додрукувала їх одразу після виявлення факту нестачі бюлетенів 23 жовтня. Факт зникнення 1050 бюлетенів у розмові з ОПОРОЮ спростовує і голова ДВК Марко Луцик.

Також кандидат Макота вимагала перерахунку голосів на дільниці 260843 на підставі заяви виборців, які стверджували, що в бюлетені вони віддали свої голоси за партію «ВОЛЯ», проте в підсумковому протоколі навпроти «ВОЛІ» стояло число «0», тобто на дільниці ніхто не підтримав цю політичну силу. Вчора, 29 жовтня, пізно  ввечері окружний адміністративний суд Івано-Франківська (за позовом кандидата від «ВОЛІ» Юрія Жолоба) встановив, що такі заяви не можуть бути підставою для перерахунку, оскільки вони порушують таємницю голосування.

Болехівська міська виборча комісія відкладала розгляд скарги кандидата Макоти, мотивуючи це тим, що вона приймала протоколи з дільниць. Два дні на засіданні комісії точилися суперечки між головою, членами комісії та кандидатами від «ВОЛІ». Дійшло до того, що комісія проголосувала за те, щоб позбавити права перебувати на засіданні кандидата до обласної ради від «ВОЛІ» Юрія Жолоба (округ №69, м. Івано-Франківськ). Окрім того, на комісії були присутні журналісти «Новин Надвірної», які знімали засідання на відео. Ними зафіксовано, як члени комісії вимагали припинити зйомку. Напруга на засіданні зростала.

Ввечері 28 жовтня Болехівська міська ТВК відвезла протокол про підрахунок голосів до обласної ради. До протоколу була долучена окрема думка члена комісії Федорики Наталії Зенонівни, де остання вказувала на те, що їй не давали можливості ознайомитися з виборчою документацією в комісії. Також в окремій думці говорилося про ймовірність фальсифікацій, про що свідчили численні акти та скарги, подані на міську виборчу комісію.

Паралельно з подачею протоколу від комісії до Івано-Франківської обласної ТВК була подана скарга від кандидата Юрія Жолоба. Скарга фактично підсумовувала всі попередні скарги та заяви. Кандидат вимагав від обласної виборчої комісії призначити повторний перерахунок голосів на двох дільницях. Івано-Франківська обласна виборча комісія відправила Болехівську міську ТВК на уточнення протоколу про підсумки голосування на виборах обласної ради і відклала розгляд скарги Жолоба на пізніше.

28 жовтня кандидат Юрій Жолоб подав заяву до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, в якій вимагав зобов’язати Болехівську міську виборчу комісію розглянути скаргу Макоти Галини і здійснити перерахунок голосів на виборчих дільницях 260843 та 260840. Також він вимагав визнати незаконним рішення комісії про позбавлення його права перебувати на засіданні комісії.

29 жовтня суд відмовив Юрію Жолобу у задоволенні вимог розглянути скаргу та провести перерахунок, водночас, визнав незаконним рішення про видалення кандидата з засідання комісії. Того ж дня обласна ТВК прийняла уточнений протокол від Болехівської міської виборчої комісії і відмовила Юрію Жолобу в розгляді його скарги, оскільки вона стосувалася виборів до міської ради та міського голови м. Болехова. Натомість, обласна ТВК не має повноважень зобов’язувати міську ТВК щось приймати рішення стосовно виборів до міської ради, адже це різні типи виборів.

30 жовтня о 17-00 Болехівська міська комісія на своєму засіданні планує оголосити результат виборів міського голови.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Із Долинщини у зону АТО вирушив уже п’ятий автомобіль. ФОТОФАКТ
Наступна : Голова Надвірнянської районної виборчої комісії обіцяє вже сьогодні привести протоколи до ОВК

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×