Стипендія 2.0: як у 2016 році нараховуватимуть стипендію прикарпатським студентам

Положення про рейтингове оцінювання знань студентів у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» базується на прийнятому у 2014 році Законі України “Про вищу освіту“, де у статті 62 передбачено нові принципи нарахування академічних і соціальних стипендій. Найбільш цікавими для нас є пункти 4 і 7, що містять у собі нововведення про 75% та деякі інші особливості.

4. Розмір стипендіального фонду вищого навчального закладу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менш як двом третинам і не більш як 75 відсоткам студентів (курсантів невійськових вищих навчальних закладів) денної форми навчання, які навчаються за кошти державного бюджету, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії.

7. Академічні стипендії виплачуються не менш як двом третинам студентів (курсантів) кожного курсу (крім першого семестру першого року навчання) за кожною спеціальністю, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії. Академічну стипендію отримують студенти (курсанти), які згідно з рейтингом, складеним у вищому навчальному закладі за результатами семестрового контролю, здобули найкращі результати навчання. До проведення першого семестрового контролю академічна стипендія у мінімальному розмірі призначається всім студентам (курсантам), зарахованим до вищого навчального закладу на перший курс навчання.

Рейтинг формується окремо на кожному курсі за кожною спеціальністю.
Проте, пунктом 5 цієї ж статті передбачено що :

Розмір академічної та соціальної стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Чому важливий 5 пункт і що він означає?

Даний пункт змушує навчальні заклади користуватись чинною постановою Кабінету Міністрів України № 882 від 12 липня 2004 року “Про питання стипендіального забезпечення”.  Найважливішим тут є абзац 3 пункту 12, котрий передбачає призначення академічної стипендії.

Студентам, які за результатами  семестрового  контролю  мають середній  бал успішності 7.00 – 9.99 за дванадцятибальною або 4.00 – 4.99 за п’ятибальною шкалою оцінювання;

Відповідно, він забороняє призначення академічної стипендії студентам в яких середній бал нижче 4.0.

 

Тепер спрощено
Новий ЗУ “Про вищу освіту” дозволяє призначення стипендій студентам навіть із середнім балом меншим аніж 4, проте одночасно він передбачає, що порядок призначення стипендій встановлюється КМУ. Тут і відіграє роль постанова КМУ № 882, котра забороняє призначення стипендії студенту, що отримав середній бал менший, аніж 4.0.

Екзамени і заліки
Відповідно до пункту 7, статті 62 нового Закону України “Про вищу освіту” університет зобов’язаний скласти рейтинговий список студентів. Прикарпатським національним університетом розроблене положення яке, власне, регламентує обчислення рейтингової оцінки студента і створення рейтингових списків. Застосовуватиметься інший механізм визначення середньої оцінки. Вираховуватимуть її на основі оцінок, отриманих студентом під час останньої заліково-екзаменаційної за формулою (з точністю до сотих, а в разі потреби і до тисячних).

формула
n – кількість дисциплін у семестрі з підсумковою формою контролю екзамен,
m – кількість дисциплін у семестрі з підсумковою формою контролю залік,
Ei – оцінка у 100 бальній шкалі за i-ту дисципліну з підсумковою формою контролю екзамен,
Zi – оцінка у 100 бальній шкалі за i-ту дисципліну з підсумковою формою контролю залік.
Це означає, що навіть отримавши трійки з декількох екзаменів, проте перекривши їх високим балом з іншого, ви матимете змогу претендувати на стипендію. УВАГА, це ще  на гарантує її призначення.

Приклад :
Студент І.М. отримав на зимовій заліково-екзаменаційній сесії наступні бали :

Екзамен 1 – 65 Залік 1 – 76
Екзамен 2 – 60 Залік 2 – 70
Екзамен 3 – 75 Залік 3 – 80
Екзамен 4 – 83 Залік 4 – 72
Залік 5 – 63
Залік 6 – 68

Вираховуємо середній бал студента :

Спочатку обчислюємо екзаменаційну рейтингову оцінку :
екзаменаційнаспр

Тепер обчислюємо залікову рейтингову оцінку :
екзаменаційна

Вирахувавши екзаменаційну і залікову оцінку, тепер визначаємо рейтингову оцінку студента:
рейтингова
Рейтингова оцінка студента І.М. дорівнює 71, що, проте, лише дозволяє претендувати йому на стипендію і не гарантує її призначення.

Призначення стипендії
Стипендіальна комісія вашого структурного підрозділу, вирахувавши персональну рейтингову оцінку кожного студента, формуватиме рейтинговий список курсу серед студентів державної форми навчання. Всі студенти, що входять у дві третини рейтингового списку і мають рейтингову оцінку 70 чи більше, що відповідає оцінці добре чи відмінно (відповідно до постанови КМУ № 882) гарантовано отримуватимуть стипендії. Призначення стипендії студентам, що у рейтинговому списку знаходяться у проміжку від 66% та 75% та мають рейтингову оцінку 70 чи більше, залежить від кількості осіб (на курсі і спеціальності), які отримують соціальні стипендії, відповідне рішення приймає стипендіальна комісія кожного структурного підрозділу.

Ось xls-файл, котрий дуже спростить для Вас процедуру розрахунку рейтингової оцінки –  Рейтинг студента.

Ще раз звертаємо увагу, що дві третини чи 75% вираховуватимуться саме від загального числа студентів державної форми навчання на кожному курсі та кожній спеціальності.

За інформацією ПНУ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Прикарпатські спецпризначенці затримали бойовика ЛНР. ВІДЕО
Наступна : На Снятинщині матері п’яти дітей вручили нагрудний знак «Мати-героїня»

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×