Студенти Івано-Франківського медуніверситету повернулися зі стажування в Інституті Серця. ФОТО

Нещодавно троє студентів Івано-Франківського національного медичного університету повернулися з тижневого стажування у Інституті Серця.

Студент 5-го курсу медичного факультету Олексій Скакун, студенти 6-го курсу медичного факультету Василь Хорощак і Христина Трицецька проходили тижневе стажування в одному з провідних українських кардіоцентрів – Інституті Серця. Студенти сповнені вражень і тепер твердо переконані – своє майбутнє хочуть пов’язати саме з кардіологією, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу ІФНМУ.

Відбір стажерів був жорстким: тестовий контроль на півсотні запитань, рекомендаційний лист, високі середній бал і рейтинг результатів Кроку, резюме, достатній рівень володіння англійською мовою. Обрали тільки дев’ятеро студентів з усієї України. Серед них і студенти ІФНМУ.

Василь Хорощак зізнається, що давно мріяв про стажування в Інституті Серця, зокрема познайомитися з його директором Борисом Тодуровим, талановитим учнем Миколи Амосова, який втілив мрію свого видатного вчителя і в 2001 році першим в Україні зробив пересадку серця.

Всі троє студентів кажуть, що протягом п’яти днів стажування в Інституті Серця отримали колосальний досвід.

“Кожен день був присвячений іншому медичному напрямку: кардіологія, ендоваскулярна хірургія, реаніматологія, кардіохірургія та анестезіологія”, – розповідає Олексій Скакун.

Уперше в житті юнаку довелося накладати шви пацієнту: як глибокі – на підшкірну клітковину, так і косметичні. Також хлопцю сподобалася участь в операціях з протезування клапанів серця та аортокоронарного шунтування. Мало того, Олексій навіть асистував хірургу під час серединної стернотомії.

Христину Трицецьку найбільше вразила внутрішня атмосфера закладу.

“Настільки злагодженої командної роботи медиків я ще не бачила, – пояснює дівчина. – Таке враження, що вони розуміють одне одного без слів”.

Під час стажування студентка вирішила для себе, що кардіохірургія – для чоловіків.

“Хоча кардіохірургія є надзвичайно цікавою, однак це дуже виснажлива і кропітка праця, яка потребує значної фізичної сили і витривалості”, – каже Христина.

А ось Василь Хорощак свій перший день стажування в Інституті Серця запам’ятає надовго. Уже з самого ранку він втрапив в екстремальну ситуацію. Опинившись в кардіореанімації, хлопцю доручили допомагати лікарям рятувати пацієнтку, в якої настала клінічна смерть. Студент не розгубився.

“Спершу мені дозволили виконувати непрямий масаж серця, – каже юнак. – А потім уперше в житті я робив дефібриляцію. На щастя, ми врятували пацієнтку”.

Василь Хорощак із захопленням розповідає, що під час стажування йому вдалося побувати на таких операціях, які, наприклад, в Івано-Франківську виконують вкрай рідко, а в Інституті Серця – це буденна робота.

“Найдужче запам’яталася верхівка майстерності в кардіохірургії – операція Бенталла де Боно, яка тривала аж вісім годин. А також операція, яку виконували на відкритому серці”, – пригадує хлопець.

Студенти кажуть, що досвід, здобутий в Інституті Серця, допоміг їм остаточно визначитися із майбутньою спеціалізацією. Однозначно, це буде кардіологія.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Коломийська ЦЛР отримала сучасне медичне обладнання. ВІДЕО
Наступна : В Івано-Франківську презентували поетичну збірку Наталії Данилюк “Океан, що навиворіт”

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×