Студент Прикарпатського університету взяв участь у сесії Європейського молодіжного парламенту

Нещодавно у Німеччині відбулася ювілейна, 80-та, Міжнародна сесія молодіжного європейського парламенту.

Гаслом події стали слова «From tearing down walls to setting newstones» («Від руйнування стін до становлення нових каменів»), оскільки дні її проведення збіглися з річницею повалення Берлінської стіни і початком процесу об’єднання нової Німеччини, йдеться на сайті ПНУ.

Європейський молодіжний парламент (ЄМП) було засновано у 1987 році як пан’європейський проект для шкіл з метою поширення та пропагування ідеї єдиної Європи та європейського громадянства. Протягом останніх 20-ти років організація пройшла процес зростання та розширення; сьогодні її робота базується на діяльності 37-ми національних комітетів у європейських країнах.

Молодіжний європарламент успішно функціонує в країнах-членах Європейського Союзу, а також сусідніх країнах. Тричі на рік проводяться міжнародні сесії, які збирають понад 250 молодих людей віком від 16 до 22 років з усієї Європи. Також щороку національні комітети ЄМП проводять десятки національних і регіональних сесій та форумів. Європейський молодіжний парламент сприяє отриманню молодими людьми унікального навчального досвіду.

Слід зазначити, що молоді делегати, удостоєні честі взяти участь у цій події і відчути себе представником своєї країни на міжнародній дипломатичній конференції, пройшли складний відбір на регіональних та національних сесіях, які відбувалися у всіх країнах-учасниках впродовж 2015-го року. Україну  представляла делегація у складі дев’яти студентів провідних українських вищих навчальних закладів. Серед них і студент-магістр фізико-технічного факультету нашого університету Михайло Гасюк.  

На сесії були присутні делегації 27-ми країн Європи, члени яких працювали у 15-ти комітетах над складеннями резолюцій з питань, які зараз є важливими для майбутнього Європи, починаючи від проблематики кризи біженців у європейських країнах, завершуючи питанням необхідності поновлення та вдосконалення торгівельних договорів Європейського Союзу з країнами третього світу. Основною тематикою роботи всіх комітетів стали права людини і способи забезпечення їх виконання у всіх сферах життя громадян не лише європейського союзу, а й світу. Гасюк Михайло, студент-магістр фізико-технічного факультету нашогоуніверситету, як представник української делегації, став членом комітету міжнародної торгівлі (INTAInternational Trading Agreements). 

Особливим гостем сесії була єврокомісар з питань міжнародної торгівлі та внутрішніх справ Сицилія Мальстром, яка не тільки виступила перед делегатами, а й допомогла в якості експерта комітету INTA.

 «Ми спілкувалися з експертами – представниками різноманітних державних та приватних структур Німеччини, а також інституцій Європейського Союзу, які окреслили нам вектори та перспективи подальшого руху ЄС. Така можливість – неоціненний досвід. Тому заохочую всіх молодих людей спробувати себе в Європейському молодіжному парламенті, і не маю жодних сумнівів, що Ви знайдете нові якості в собі, розвинете ті, що вже відкриті і, звісно, знайдете нове товариство цікавих, амбіційних та перспективних людей з усього світу. Не бійтеся зробити свій перший крок» – каже Михайло Гасюк.

 

1 коментар

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Франківський активіст: Коли у мене гостювали німці, вони назвали нашу забудову “дикою”
Наступна : У Франківську мешканці багатоповерхівки не хочуть жити по сусідству із хворими. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×