Сьогодні 26 річниця Студентського Братства на Івано-Франківщині: коментарі франківських активістів

Сьогодні, 23 жовтня, виповнюється 26 річниця Студентському Братству, яке діяло і продовжує діяти на Івано-Франківщині.

Студентське Братство – це громадсько-політична організація, яка має значний вплив на формування громадської думки та суспільної свідомості. За цей час в організації сформувалось чимало людей – тепер вони відомі підприємці, журналісти, політики, митці.

Та коли лише було створено Братство, у далекому 1989 році, все було по-іншому. Саме тоді прикарпатські громадські активісти розпочали боротьбу за українську незалежність та розбудову держави. Студентське Братство проводило просвітницькі заходи, які стимулювали до дії та намагалися зібрати велику кількість однодумців.

Серед визначних діячів на території Івано-Франківщини були Віктор Кімакович, Віталій Перевізник, Павло Андрусяк, Олег Наворенський, Ярослав Головатий, Олег Войтичук, Левко Довган, Володимир Калин, Андрій Романчук, Олександр Кулик, Олег Синютка, Василь Іваночко та багато інших.

Згадуючи ті часи, журналістам Станіславського ТБ вдалося поспілкуватись із засновником Студентського Братства – Віктором Кімаковичем, другим головою Братства – Віталієм Перевізником та третім головою – Андрієм Романчуком.

ВІКТОР КІМАКОВИЧ (директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації):

“На час заснування Братства мені було 19 років, вік, коли багато енергії та мрій. ) Треба зазначити, що крім комсомолу, практично не було молодіжних організацій і це був час, коли в Галичині почався процес створення та відродження товариств кнтк “Рух”, Товариство “Лева”, “Просвіта”. У Львові було створено Студентське Братство і щоб не відставати від львівських студентів, було засноване Братство у нашому місті. Важаю, що основне завдання було перетворити студентство на рушійну силу змін у суспільстві, думаю, це вдалося – власне, студенти були першими від Революції на граніті, аж до Революції Гідності”.

ВІТАЛІЙ ПЕРЕВІЗНИК (голова громадської ради при ОДА та ГО “Громадський інститутит аналітики”):

“Студентське Братство” – молода команда романтиків-інтелектуалів, яка відігравала важливу роль у становлення молодіжного руху Прикарпаття, розбудову ефективного громадянського суспільства. дуже приємним є той факт, що переважна більшість братчиків стали відомими науковцями, підприємцями, політиками та громадськими діячами, а головне – Людьми. Теперішні наші молодші колеги добре себе зарекомендували під час Євромайдану та Революції Гідності. Щиро зичу їм нових звершень для перемоги Української справи”.

 

АНДРІЙ РОМАНЧУК (депутат облради):

“Студентське Братство у 1995 було однією з найвпливовіших громадсько-політичних організацій. Потрапити в цю команду було досить відповідальним кроком. Особисто для мене, коли я отримав пропозицію очолити Студентське Братство, це було, по рівню емоційного піднесення, дуже поважною подією. Я розумів, що входжу в команду людей, спільне бачення та світосприйняття яких визначить і мій життєвий кругозір. Так і сталось.
У Братстві завжди існували два принципи: команда і нерозривність поколінь. Як мінімум, ці два стовпи організації я не порушив. В організації в той період 1995-1999 роки з’явилась “молода кров”. І ми після себе передали Братство наступному поколінню.
Студентське Братство, яке було засноване у 1989 році, ввійшло в історію нашої держави. А все, що є в нашій історії, завжди буде відігравати важливу роль.

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Шевченко проігнорував дебати у прямому ефірі
Наступна : У Тернополі затримали жінку з наркотиками. ФОТОФАКТ

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×