Службові особи Приватбанку привласнили 19 млрд грн, виділених на рефінансування – ГПУ

Головне слідче управління ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 13 листопада 2014 року ГПУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом заволодіння службовими особами “Приватбанку” коштами НБУ, виділеними на рефінансування в особливо великих розмірах. 

Про це йдеться у відповідній ухвалі Печерського райсуду Києва від 29 липня, передає Станіславське ТБ з посиланням на Тиждень.

Згідно з судовими матеріалами, в ході досудового розслідування встановлено, що службові особи “Приватбанку” шляхом зловживання своїм службовим становищем протягом 2014 року заволоділи коштами НБУ в сумі понад 19 млрд грн, виділеними на рефінансування “Приватбанку”, застосувавши певну схему.

Так, службові особи “Приватбанк”, 42 підприємствам, які підконтрольні останнім, а саме: ТОВ “Агропромтехнологія”; ТОВ “Альфатрейд”; ТОВ “Вегаторг” ; ТОВ “Веста-компані”; ТОВ “Віалінт”; ТОВ “Віглон”; ТОВ “Віітелла”; та ін. під заставу майнових прав на товар видали кредитів в сумах від 18 до 73 млн доларів, які в свою чергу уклали сумнівні угоди, здійснивши 100 % передплату, та перерахувавши вказані грошові кошти на рахунки нерезидентів: “Teamtrend Limited”, “Trade Point Agro Limited”, “Collyer Limited”, “Rossyan Investing Corp”, “ZAO Ukrtransitservice Ltd”, “Milbert Ventures Inc.”, з метою нібито отримання товарів.

Однак поставка товарів до цього часу не відбулася. Грошові кошти до теперішнього часу не повернуті.

Таким чином службові особи “Приватбанк” не забезпечили виконання відшкодування можливих збитків унаслідок невиконання чи неналежного виконання умов кредитних договорів.

У сторони обвинувачення є достовірні дані, що вищезазначені кошти в сумі понад 19 млрд гривень були перераховані 42 резидентами України на 6 розрахункових рахунків нерезидентів-продавців, що знаходяться в в банківській установі “PrivatBank Cyprus Branch”.

Під час досудового розслідування встановлено, що резидент України ТОВ “Інкерія” уклав контракт із нерезидентом України “ZAO Ukrtransitservice Ltd”, на рахунок якого здійснило 100% передплату за сиру нафту.

Рахунки зазначеного нерезидента України – компанії “ZAO Ukrtransitservice Ltd”, на який були перераховані кошти від вищезазначених підприємств, знаходяться в “PrivatBank Cyprus Branch 3 Kallipoleos Avenue, Geogas Tower, Office 301, 303, CY1055 Nicosia, Cyprus SWIFT: PBANCY2N”.

Нагадаємо, у 2015 році на Миколаївщині прокуратура відкрила провадження проти менеджера Приватбанку, що вкрав у клієнтів 1,5 млн грн.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську жінка уже більше 5 років живе у захаращеній сміттям квартирі. ВІДЕО
Наступна : З’явився саундтрек до фільму “Жива”, який виконує актор з Івано-Франківська. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×