Скільки заробляють та нащо живуть депутати Івано-Франківської міської ради. ІНФОГРАФІКА

Не новина, що депутати та чиновники є справжніми прихильниками комфортного життя. До виборів обіцяють комфорт для людей, а після виборів продовжують створювати його для себе.

Депутати місцевої ради не отримують заробітної плати за їхню депутатську діяльність та роботу в раді. Та все ж таки фінансові успіхи ростуть, з’являється нерухомість чи дорогі автомобілі. Якщо не в них, то у членів їх сімей. Подекуди народні обранці забувають чи просто не хочуть описувати усі свої статки і власність у деклараціях.

Проаналізувавши декларації про майно, доходи й фінансові зобов’язання всіх депутатів Івано-Франківської міської ради нового скликання, ми вирішили розповісти про реальні статки місцевих депутатів.

 

Земельні питання в руках забудовників

Чинне законодавство України пише, що в органах місцевого самоврядування повинен бути врегульований конфлікт інтересів (можливість зловживання владою). Майже половина сьогоднішньої депутатської комісії із земельних питань складається із депутатів-забудовників.

Один із них вже не вперше обраний депутатом Володимир Балагура, сьогодні член фракції БПП «Солідарність» і водночас один з найуспішніших місцевих забудовників. Він є директором будівельної компанії «Ярковиця».

Дохід депутата склав більше ніж 20 млн грн. за 2014 рік. Згідно з декларацією про доходи, з нерухомого майна депутат володіє лише однією квартирою в Києві площею 86,2 м². Хоча постійним його місцем проживання є будинок в Івано-Франківську по вул. Дем’янів Лаз (в народі «франківська рубльовка»).

Дружина Балагури вносила кошти до статутних капіталів двох підприємств на загальну суму 2,2 млн грн. В її власності перебуває гараж, дві квартири в центрі столиці України на 190,3 м² та 162,2 м². Окрім цього, володіє 17-ма торговими приміщеннями за адресою вул. Симоненка, 31 (будинок збудований будівельною компанією «Ярковиця») площею 516,5 м². Власність дружини депутат «забув» вказати в декларації. З транспорту жінка депутата володіє Mercedes-Benz ML 250 2014 року вартістю $55 000.

Зазначимо, що минулої каденції Володимир Балагура був членом міськвиконкому, а сьогодні є членом постійної депутатської комісії містобудування та земельних відносин Івано-Франківської міськради.

Ще кілька забудовників-депутатів за таким же ж співпадінням потрапили до земельної комісії. Це депутати від тієї ж партії «БПП «Солідарність». Першим із них є Микола Ковальчук – директор будівельної компанії «Вамбуд». Його доходи сягають 1,5 млн грн в рік. Депутат володіє двома земельними ділянками (600 м² та 1360 м²), житловим будинком на 232 м² та однією невеликою квартирою в Івано-Франківську. Також Ковальчук декларує у своїй власності пекарню з цехом напівфабрикатів в Тисменицькому районі Івано-Франківської області загальною площею 402,7 м². Дружина депутата володіє земельною ділянкою на 509 м² та будинком на 116 м².

З рухомого майна депутат Ковальчук володіє двома легковими та однією вантажною іномарками. Це Volkswagen Multivan 2012 року випуску – $ 42 000, BMW 7 Series 2012 року – $ 57 000 та Mersedes Sprinter 2007 року ціна якої становить від $ 13 000.

Іншим депутатом-забудовником, який теж входить до комісії з питань містобудування та земельних відносин, є Володимир Фецич. Він займає посаду директора ТОВ «Форте-буд». На відміну від своїх колег, пан Володимир не декларує великих статків. Всього за рік його сукупний дохід становить майже 44,8 тис. грн. При цьому він декларує у власності земельну ділянку розміром 1300 м² та будинок площею 230 м².

В розділі іншого нерухомого майна зазначені будівля громадського закладу з офісними приміщеннями площею 380 м² в с.Угринів та приміщення площею 30 м². Щодо останнього, то йде мова про крамницю продтоварів «Козак» за адресою вул. Василіанок, 11. Але є деяка нерухомість, яку депутат не захотів декларувати. А саме – земельні ділянки в с.Угринів, цільове призначення першої (0,0054 га) – будівництво та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування, призначення другої (0,0042 га) – будівництво перукарні.

Автівка депутата теж не з дешевих і потребує дорого обслуговування це – BMW X5 2009 року, ціна якої становить близько $30 000.

Бізнесмени в раді

Ще одним депутатом із ряду забудовників, що потрапили до міської ради, є Петро Гречанюк від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч». Він є головою товариства з обмеженою відповідальністю «МЖК Експрес-24» (в числі найуспішніших будівельних компанії Івано-Франківська). В 2010-2013 роках займав посаду начальника головного управління регіонального розвитку та будівництва, директора департаменту будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА.

У 2014 році дохід депутата склав аж 41,8 тис. грн. Нерухому власність Гречанюка та його дружини становлять дві земельні ділянки загальною площею 3799 м², три житлових будинки (площею 2000, 546 та 308,7 м²), квартира на 98,4 м² та гараж. У 2012 році у повній приватній власності дружини пана Гречанюка, коли той працював державним службовцем, була зареєстрована п’ятикімнатна квартира в Іван-Франківську житловою площею 99,1 м². З транспорту в сім’ї директора ТОВ «МЖК Експрес-24» є ВАЗ 2002 року приблизною вартістю до $3000.

Відомим бізнесменом є ще один депутат із «Самопомочі» Іван Пуйда – власник відомого торгово-розважального комплексу «Панорама плюс». До комплексу входять три поверхи для торгових приміщень і кафетеріїв, що здаються в оренду, а також боулінг, більярд, караоке, паб та дискотека. Половиною з усього цього управляє старша донька депутата. Та якщо вже й говорити про фінансовий дохід їхньої сім’ї, то в основному великі суми заробляє старша донька з дружиною. Дохід депутата за рік становить 100,4 тис. грн, а членів сім’ї – 881,5 тис. грн.

У власності сім’ї депутата є чимало нерухомості. Одне приміщення торгово-розважального комплексу «Панорама плюс» розташоване в центральній частині Івано-Франківська та займає площу 1438 м². Окрім цього, депутат володіє присадибними ділянками у м. Яремче за одною адресою розміром в 0,5886 га та за іншою – площею 0,4543 га.

Вже будучи вже депутатом, Пуйда став власником ще 3 присадибних земельних ділянок та 1 ділянки для ведення сільського господарства у м. Яремче. Члени сім’ї володіють двома житловими будинками площею 306,46 м² та 39,4 м², а також квартирою на 79 м².

Серед засобів пересування у депутата легковий автомобіль Mersedes S 350 2008 року приблизною вартістю $32 тис., а у дружини депутата – Toyota Rav4 2007 року вартістю $14 тис.

Ряди депутатів-бізнесменів поповнив Володимир Кушнір, який до цього займав посаду заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олега Гончарука. Задекларував свої минулорічні доходи в розмірі 737,6 тис. грн. Депутат володіє чотирма земельними ділянками площею 169 м², 1194 м², 3494 м² та 12 702 м², двома житловими будинками (40,1 м² і 84, 4 м²) та двома квартирами (94,7 м² і 14,75 м²).

Honda CR-V 2008 року – автівкa депутата вартістю близько $18 тис. В той же ж час дружина Кушніра володіє двома земельними ділянками 1502 м² і 171,33 м² та житловим будинком на 55 м². Марка автівки дружини Mersedess E, ціна якої сьогодні сягає до $29 тис.

Володимир Кушнір також веде успішний бізнес. У 2006 році був співзасновником однієї з найбільших рекламних компаній «Дикий захід», яка володіє 304 місцями для рекламних площ, що розташовані в місті Івано-Франківськ та його окраїнах. Окрім цього, він є власником автошколи в Івано-Франківську.

Цікава ситуація у ще одного, вже втретє обраного депутата Романа Онуфріїва, який очолює фракцію ВО «Свобода» в раді. Роман Михайлович показує на диво дуже скромні доходи в декларації, які сягають всього лиш 15 тис. грн в рік. Він очолює постійну депутатську комісію з питань бюджету в міській раді, а поза депутатською діяльністю працює директором ТОВ «Місто-НВ».

До слова, саме в цій друкарні департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку замовляє друк газети «Комуналка ІФ», і останнє замовлення друку коштувало міському бюджетові 70 тис. грн. Невже директор друкарні може за рік заробити всього лиш 15 тис. грн і утримувати сім’ю?

Депутат володіє земельною ділянкою площею 103,5 м² загальною вартістю понад 1 млн грн в селі Угорники. Їздить на недорогому Lanos 2010 року випуску, ціна якого становить трохи більше ніж $5 тис. Дружина внесла у 2014 році до статутного капіталу приватного підприємства майже 3,8 млн грн, зазначає сам депутат у своїй декларації. Цікаво, що вона є співзасновницею ТОВ «Місто-НВ», де Роман Онуфріїв є директором, її загальний внесок у статутний капітал підприємства нині складає уже 5,5 млн. грн. Декларант забув вказати, що у власності його дружини ще є присадибна ділянка з незавершеним будівництвом у Надвірнянському районі.

Іншим співзасновником видавництва «Місто-НВ» є ще один депутат міської ради Петро Гавриш від тієї ж ВО «Свобода», частка його в статутному капіталі ТОВ «Місто-НВ» склала аналогічну суму, як у дружини Романа Онуфрієва – 5,5 млн грн.

За минулий рік офіційні доходи депутата склали майже 581,2 тис. грн. У його власності є присадибна ділянка площею 0,1018 га, на яку накладена заборона за іпотечним договором, житловий будинок житловою площею 116,8 м² та дві огорожі, одна загальною площею 90,8 м² та інша – 55,5 48 м². З житла у депутата є ще однокімнатна квартира на 48 м². За минулий рік депутат вніс 4 млн грн до статутного фонду підприємств.

Очільники міста

Сьогоднішнім міським головою Івано-Франківська є «свободівець» Руслан Марцінків. У 2014 році, будучи ще нардепом Верховної Ради попереднього скликання, він та його родина заробили понад 230 тис. грн. З них 167 тис. грн – зарплата у парламенті, і майже 64 тис. грн – дохід дружини від здійснення підприємницької діяльності.

У 2013 році пані Марцінків заробила майже 531 тис. грн. У власності мера є тільки одна квартира недалеко від центру міста площею в 102,7 м². З транспорту – Lanos 2011 року випуску.

Марцінків, його дружина та ще кілька представників партії «Свобода» є співзасновниками громадської організації «Центр розвитку міста», адреса якої співпадає з адресою фізичної особи підприємця Марцінків Оксани. Дана громадська організація часто висвітлює у соцмережах діяльність членів партії, в тому ж числі Руслана Марцінківа, Оксани Савук – теперішнього секретаря міської ради тощо.

Не можна, звичайно, не згадати про колишнього очільника Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса. Віктор Андрюсович два терміни поспіль обіймав посаду міського голови. Балотувався від «Української Народної Партії». До того, як стати чиновником, він займався підприємницькою діяльністю, був директором підприємства «Рітас». Після обрання на посаду міського голови передав сімейний бізнес в руки дружини.

Тим часом сімейний бізнес Анушкевичуса продовжував рости. Підприємство «Рітас» має у своїй власності побутові, адміністративні приміщення, 9 складів загальною площею 4 683,6 м², причому, останній запис державної реєстрації нерухомого майна датований 24 березня 2015 року (в цей час Віктор Анушкевичус ще займав посаду мера міста). Відповідно до того, що декларував міський голова в період від 2010 року і до 2014 року, розмір його доходів не збільшувався. Так само не стало більше нерухомості. Але нове майно та нерухомість набула його родина – 500 м² землі та два автомобілі: BMW 2008 року вартістю $15-20 тис. та Mersedess-Benz 1997 року випуску від $3,5 тис.

Бідні депутати

Ситуація керівника фракції «Батьківщина» Руслана Терешка теж як мінімум дивує. Він працює заступником директора державного підприємства «Укрзалізничпостач». Депутат декларує номінальну вартість своїх цінних паперів у розмірі 274,6 тис. грн та внески до статутного капіталу підприємств – майже 719,8 тис. грн. При цьому декларує заробіток всього лиш 50 тис. грн, а це 4 175 грн в місяць.

До слова, Руслан Терешко є власником земельної ділянки в с. Микитинці площею 1712 м² та квартири на 66,8 м². Майже на всю нерухомість депутата накладені арешти та заборони. У 2011 році було накладено два арешти на загальну суму майже 36 млн грн. У 2014 році був на накладений арешт на квартиру в Івано-Франківську. Попередньо на житло була оформлена іпотека (як і на більшість майна депутата), за яку він повинен був сплатити 31,2 млн грн.

У Івано-Франківській міській раді є також депутати, які не живуть, а виживають (якщо вірити тому, що вони пишуть у своїх деклараціях)! Адже стверджують, що не заробляють нічого, у своїй власності не мають нічого. Як от депутат від фракції «УКРОП» Мстислав Тарас. За 2014 рік депутат заробив 0 гривень і у своїй власності не має жодного майна. Звичайно ж, виникає запитання: як депутат харчується, живе, придбав телефон Iphone 5  вартістю 10 тис. грн, їздить на гірськолижний курорт в Буковель та утримує неповнолітнього сина?

За матеріалами юриста Антикорупційної Платформи Христини Зелінської.

Читайте також: “Багаті і бідні” депутати Івано-Франківської міської ради. ВІДЕОСЮЖЕТ

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Біля Калуської РДА помітили “авторагуля” зі службовими номерами. ФОТО/ВІДЕО
Наступна : В Івано-Франківську дитячий отоларинголог відкрив у своєму кабінеті музей сторонніх предметів. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×