Савченко проситиме парламент скасувати покарання за невизнання УПА героями

Народний депутат Надія Савченко вважає, що для нормалізації стосунків України та Польщі навколо Волинської трагедії потрібно змінити закон про правовий статус борців за незалежність України.

«Я буду пропонувати в Раді у вересні не вносити заяву щодо Волині, а також забрати поправку із закону про кримінальне покарання тих, хто не вважає УПА героями», — заявила Надія Савченко в інтерв’ю BBC Україна.

Вона вважає, що польський Сейм міг не ухвалити постанову, в якій назвав волинську трагедією геноцидом з боку українських націоналістів.

«Ми маємо право вважати їх героями, вони для нас герої. Але ми не повинні переслідувати когось, хто так не думає», – пояснила Савченко.

Читайте також: Савченко заявила, що мусить стати президентом

Вона закликала Україну та Польщу не сваритись на рівному місці.

У законі про правовий статус борців за незалежність України, якими серед інших названі вояки УПА, вказано, що заперечення правомірності боротьби за незалежність України у XX столітті визнається наругою над пам’яттю борців та приниженням гідності Українського народу «і є протиправним».

Надія Савченко після свого виходу з російського ув’язнення вже зробила низку неоднозначних резонансних заяв. Зокрема, нещодавно вона назвала антитерористичну операцію на Донбасі «бардаком, який треба закінчувати».

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті зловмисник проник до приватного будинку, коли власниця була вдома
Наступна : У Івано-Франківську відкриють вуличну веломайстерню у вигляді реанімаційної палати

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×