Рятувальники закликають мешканців Прикарпаття убезпечити урожай від вогню

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області ледь не щодня фіксуються факти загорань стерні та й самого врожаю різноманітних культур, площі яких вимірюються десятками метрів квадратних.

На Прикарпатті їх зафіксовано уже 14. Причиною ледь не усіх таких випадків є людський недогляд та необережність, передає Станіславське ТБ.

Надзвичайно важливим саме зараз є убезпечити урожай від вогню. Цей процес посилено контролюють рятувальники. Особливу увагу такій роботі приділяють у аграрних районах Прикарпаття. Вони вживають необхідних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки. Проводяться профілактичні рейди агроформуваннями, відповідні інструктажі з керівниками і працівниками підприємств, щоб запобігти пожежам під час зернозбиральної кампанії 2016.

Читайте також: Прикарпатські правоохоронці закликають водіїв звернути увагу на місця для відстою вантажного транспорту. ДОКУМЕНТ

Власники агропромислових підприємств не завжди добре розуміють, що навіть найменша іскра здатна звести нанівець цілорічну важку хліборобську працю. Саме тому іноді навіть найдоречніші зауваження та рекомендації фахівців залишаються поза їхньою увагою.

У період дозрівання та збору врожаю необхідно організувати охорону хлібних масивів, не допускати розведення поблизу них вогнищ. Особливої уваги потребує охорона зернових від пожеж під час сухої вітряної погоди, коли будь-яка іскра може викликати пожежу. У період збирання забороняється спалювати стерню, післяжнивні залишки та розводити багаття на полях, адже вогонь із одного поля, де спалюють післяжнивні залишки, може перекинутися на інше, де ще колоситься хліб – і величезних втрат не уникнути. Слід також підкреслити, що забороняється сіяти культури під лініями електропередач, а відстань від скирт уже зібраних грубих кормів до цих ліній має бути не меншою за 15 метрів.

Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням правил пожежної безпеки. Адже всім відомо, що пожежа сама по собі не виникає, а є наслідком чиєїсь недбалості, безпечності та безгосподарності. Тож не допустити пожеж у період жнив і зберегти хліб – спільний обов’язок.

Високі вимоги існують і до місць зберігання та переробки врожаю. Щороку перед початком збирання врожаю зерносклади і зерносушарні повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені вади у їх протипожежному стані необхідно усувати до початку сушіння та приймання зерна.

Зерносклади слід розміщувати в окремо розташованих будівлях. Ворота в них повинні відчинятися назовні і нічим не захаращуватися.

Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень не дозволяється: зберігати вкупі із зерном пожежонебезпечні матеріали, а також будь-яке устаткування; застосовувати всередині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигунами внутрішнього згорання; експлуатувати електропобутові та саморобні електронагрівальні прилади; працювати на пересувних механізмах, коли зачинені ворота з обох боків складу; засипати зерно вище рівня транспортерної стрічки і допускати тертя стрічки об конструкції транспортера; розпалювати сушарки, які працюють на твердому паливі, за допомогою легкозаймистих та горючих речовин, а ті, що працюють на рідкому паливі – за допомогою смолоскипів; залишати без нагляду працюючі зерносушарки.

Виконуючи усі рекомендації рятувальників, хлібороби зможуть зберегти свою працю і новий урожай від вогняної стихії, наслідки зазіхань якої є іноді вкрай відчутними.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : ДТП у Франківську: зіткнулися два легковики та маршрутка № 35. ФОТО
Наступна : У Гошеві відбувся родинний табір “Дорогами милосердя”. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×