Рух “ЧЕСНО” закликає Марцінківа виконати обіцянки

Як відомо, в рамках кампанії “Стеж за грошима” Громадський Рух “ЧЕСНО” вже понад рік моніторить доходи та видатки депутатів місцевих рад. В Івано-Франківську міський голова Руслан Марцінків пообіцяв допомогти активістам і оприлюднити декларації депутатів міської ради на її сайті до 15 квітня. Однак обіцянки не дотримав, передає Станіславське ТБ.

Таку обіцянку мер дав на початку березня цього року під-час ефіру на місцевому телеканалі “РАІ”, коли звітував за перші 100 днів роботи на посту міського голови Івано-Франківська. При відповіді на питання керівника кампанії “Стеж за грошима” Віти Думанської, Руслан Марцінків пообіцяв до 15 квітня оприлюднити всі декларації депутатів на сайті міської ради, при цьому заявивши, що дана акція не складе особливих труднощів. Однак, сьогодні (21 квітня), на сайт завантажили лише 28 декларацій депутатів з 42-х.

Місцевий координатор Громадського Руху “ЧЕСНО” Віталій Світлик ще 4 квітня надав кожній із п’яти фракцій у міській раді та позафракційним депутатам звернення із проханням посприяти відкритості депутатів місцевої ради і самим надати декларації активістам.

Однак, тільки дві фракції в повному складі надали декларації своїх депутатів. Представники “Батьківщини” подали свої декларації в міську раду. А члени фракції “Самопомочі” централізовано оприлюднили декларації на власному сайті.

Найбільша фракцій – ВО “Свобода” надала 13 із 14-ти декларацій. Депутат від фракції “Свободи” Роман Харук відмовився надавати власну декларацію.

Керівник фракції “УКРОП” – Володимир Олійник особисто в руки отримав звернення, та усно пообіцяв надати декларації, однак досі цього не зробив. Його колеги по фракції Дмитро Чміль та Віталій Мерінов також не надали інформацію про свої доходи та видатки за минулий рік. Хоча останній дав обіцянку представити власну декларацію 25 квітня.

З трьох представників партії “УНП” у міській раді лише екс-очільник міста оприлюднив свою декларацію. Володимир Саврей та Ірина Куницька досі цього не зробили. Немає декларацій і двох представників від фракції БПП “Солідарність” – Володимира Кушніра та Володимира Яблоня. У відповідь на звернення руху “ЧЕСНО” у “Солідарності” надали “відписку” про те, що їх звернення передане у міську раду.

“Наразі ми, шляхом запиту на публічну інформацію, отримали 34 декларації, не вистачає ще восьми. Саме тому ми звернулись до міського голови та секретаря міської ради із зверненням про сприяння діяльності кампанії. Ми попросили їх звернутись, згідно закону “Про статус депутатів місцевих рад”, за місцем роботи депутатів і витребувати їх декларації”, – розповів про діяльність кампанії “Стеж за грошима” місцевий активіст Віталій Світлик. 

Нагадаємо, що згідно чинного законодавства, до міської ради декларації зобов’язані подавати лише пенсіонери, безробітні та самозайняті депутати. Однак, в Україні існує практика впровадження рішень про обов’язкову подачу декларацій з подальшим їх оприлюдненням у міську раду. Таке рішення, до прикладу, імплементувала Київська міська рада.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На території області за минулу добу знешкоджено два вибухонебезпечних предмети
Наступна : Патрульні розшукали нетверезого водія, який зіткнувся з маршруткою та втік з місця ДТП. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×