Рух “Чесно” порахували у скільки обійшлося Віктору Шевченку виграти вибори на 85-му окрузі

17 липня, під час проміжних виборів до Верховної Ради України, кандидат від УКРОПу Віктор Шевченко, брат народного депутата Олексадра Шевченка, став переможцем у 85-му виборчому окрузі, отримавши 21,19% голосів.

Його головний конкурент, представник БПП “Солідарність” та брат нинішнього міністра енергетики Ігоря Насалика, Сергій Насалик отримав 19,72% голосів та почесне друге місце у виборчих перегонах, передає Станіславське ТБ.

Такі результати виборів стали досить незвичними, адже протягом останніх 15 років цей округ був “вотчиною” Ігоря Насалика, теперішнього міністра палива та енергетики, екс-мера Калуша, тричі народного депутата. Натомість вибори виграв Віктор Шевченко – представник “УКРОПу”, керівник туристичного комплексу “Буковель” та ставленик Ігоря Коломойського.

Як йдеться в аналітиці Руху “Чесно”, причин перемоги Шевченка кілька: колосальна медійна робота з використанням усіх видів ЗМІ, які наявні в регіоні, “джинса” на “1+1″,організація туристичних поїздок для виборців у “Буковель”. У поєднанні із низькою явкою виборців це дало свій результат.

Переможець на окрузі Віктор Шевченко виборчий фонд забезпечив сам і склав він 361 304 грн. На друковану продукцію штаб Шевченка витратив 28 374, ще 25 030 витрачено на розміщення матеріалів на носіях зовнішньої реклами. Використання ЗМІ обійшлось уже чинному нардепу у 307 600 грн і ще 300 грн на оренду приміщень.

Новоспечений нардеп підійшов до роботи на окрузі, де мав майже нульову впізнаваність, досить широко – для політичної реклами використав майже усі можливі телеканали, від обласного масштабу до районного. Також Шевченко, згідно з розшифровкою фінансового звіту, охопив усі районні друковані видання та зробив акцент на одну газету обласного рівня. На зовнішню рекламу витратив лише 3600 грн, однак на окрузі проводили приховану білбордну кампанію у стилістиці партії “УКРОП” та акценті на патріотизмі. Партія цю рекламу також не оплачувала, – принаймні, у звіті за перше півріччя ці витрати відсутні.

Однак, Віктор Шевченко зазначив у звіті не всі витрати на агітацію. 18 липня відкрито кримінальне провадження стосовно організації Шевченком безкоштовних поїздок для виборців округу на курорт “Буковель”. За даними “Української Правди” – Віктор Шевченко часто проводив зустрічі на окрузі, однак, основну частину часу спілкувався з людьми, які відвідували ТК “Буковель”. Також було зафіксовано факт організації майже 30 автобусів для поїздки в туристичний комплекс (приблизно півтори тисячі виборців) за день до виборів. Наступного дня (у день виборів) учасників екскурсії обдзвонювали працівники кол-центру і розпитували про враження від поїздки.

Також у фінансовому звіті Шевченко не вказав вартість проведення соціологічних опитувань на окрузі, яке Громадська Мережа “ОПОРА” також розцінила як маніпулятивне.

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині рятувальники добу шукали зниклого грибника з Львівщини
Наступна : На Прикарпатті чоловік через свою забудькуватість ледь не позбувся велосипеда

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×