Робота у фокус-групі або як Франківський “УКРОП” грошовими компенсаціями “стимулює” виборців. РОЗСЛІДУВАННЯ

Часи, коли голоси виборців куплялися за гречку давно минули. Тепер в моді купляти “голоси” за живі гроші, називаючи це “грошовою компенсацією за втрачений час”. Stanislavske.TV дізналося, хто перейшов грань передвиборчої агітації та відкрито купує голоси виборців.

«Привіт, не хочеш сьогодні 3 години поспілкуватись про майбутнє “Франика” у складі фокус-групи, і отримати компенсацію часу в розмірі 100 грн?» – таке запитання близько тижня блукає мережою, застаючи зненацька. Воно дісталося і до журналістів Станіславського ТВ, яких ця тема неймовірно зацікавила.

Отже, починається все із зустрічі з дівчинкою, яка віддає вам запрошення. Зразу попереджає: «Це все від Коломойського і Шеви». Без цього запрошення ви не можете брати участь в «соціологічному опитуванні». Також, участь в ньому вам не світить, якщо ви не:
– прописані у Франківську;
– маєте повних 18 років;
– маєте намір брати участь у виборах;
Якщо ви підпадаєте під три вище сказані пункти, то гостинно просимо.

Проходить це дійство в приміщенні друкарні «Нова Зоря». Реєструєтесь у милої дівчини при вході та приєднуєтесь до фокус-групи.

Фокус-група складається з 10-13 чолвік, вік і діяльність різна. Тут ви можете зустріти як милу першокурсницю, так 40-літню жінку з двома дітьми. Сидять учасники в колі, задля зменшення нервозності всім пропонують каву, чай та печиво. В центрі столу сидить пан Радислав – відомий у вузьких колах соціолог. Він і вестиме сьогоднішнє дійство.

Спочатку всім повідомляють про спонсора данного шоу – Олександра Шевченка, потім про представників партії УКРОП. Все це під приводом того, що вище сказаним особам небайдужа думка громади про їх місто. «Ось з цієї причини, – каже Радислав, виймаючи з кишені диктофон, – я змушений записувати нашу розмову.» А розмова ця триватиме небагато-немало – 3 години. Мало віриться, що комусь і справді потрібні ці данні, але питати всім явно незручно.

Вмикають диктофон і починається опитування людей. Питання не складні, просто сформовані та не викликають підозри – «З чим у вас асоціюється Франківськ? Чим у Франківську можна зацікавити туриста?». Потім питання починають включати політичну складову: «Якби Ви були мером, що би Ви зробили спочатку? Що би Ви змінили в місті?» Тут варто згадати про цікаву річ – спілкуючись з окремими учасниками фокус- групи, вияснилось, що три-чотири учасника працювали або працюють в даний час у Шевченка. І як не дивно, найактивнішу участь в обговоренні приймали саме вони, що неабияк впливало на думку інших, далеких від політичних баталій, людей.

Соціолог вміло формує зі слів кожного учасника практично готові лозунги: «Тобто Ви хочете сказати, що в Івано-Франківську є цікава туристична особливість, але вона схована владою від народу?»«Так, так..» – відповідає дівчинка, яка хвилину назад говорила щось про красиву церкву в центрі міста.

Питання чимраз стають цікавіші, ось для прикладу: «Кого з впливових і популярних людей Франківська Ви знаєте?». Правда, цікаво, навіщо пану Олексанру це знати..?
За три години спілкування рівень уваги падає і Ви практично не можете аналізувати ввесь інформаційний потік, який циркулює навколо вас. Це і є кінечною ціллю «соцопитування».

Пан Радислав вимикає диктофон і милим ненав’язливим голосом починає розповідати біографію Шевченка. Там і про юного студента Сашка згадується, який будучи ще в університеті закохався в село Буківець, – « І ось подивіться, що він з ним зараз зробив! Курорт, просто курорт!»

А ще там говориться про те, як він планує змінити місто. Тут Радислав використовує свої нотатки, які він встиг зробити протягом нашого обговорення проблем. Тобто, зачитує Ваші ж думки, але вже від особи Шевченка.

Ще трохи піарить УКРОП, як зібрання сильних і незалежних активістів, а тоді запитує всіх і кожного: «Ну що, за кого будете голосувати?»

70% одноголосно і без аргументовано обирають Пана Олександра. Ще 30%, що становить студентство, говорять щось про його не дуже вдалу спробу в ролі нардепа і про те, що над цим питанням  їм ще думати і думати, що, безумовно, тішить. Соціолог на це лише усміхається і говорть: «Ну так, тому він і йде керувати містом. Можливо, Олександр Леонідович також неідеальний, але альтернативи то йому ж нема…».

В кінці Ви робите колективне фото і отримуєте «компенсацію за втрачений час» – 100 грн, в імпровізованому конверті – А4 зігнутий вдвоє. Також пропонують взяти ще запрошення для друзів. За кожного запрошеного Вам “світить” ще 50 грн.

Ось така пірамідальна система працює у передвиборчій компанії Олександра Шевченка.

 

 

5 коментарів

  • Ніхто ні за кого не агітує, так спонсором є Шевченко, але опитування стосується тільки міста Івано-Франківськ та яке його майбутнє чекає. І платять не за “витрачений час”, а за роботу у фокус-групі, так як ми занаємо, що люба робота оплачується, то чим це не заробіток?

  • Ну це комедія! “Вимикають диктофони”, “агітують”… Ай, як файно написано
    Жаль, що до реальності немає ніякого відношення. Фокус-група була, соціолог, який проводив опитування, був, але диктофон не вимикали. Задавалися конкретні питання, які не носили в собі “готові гасла”. Так, фінансується це Шевченком, але активної чи прихованої агітації я, чомусь не помітив. Я був у фокус-групі. То скажіть мені, звідки, автор статті, взяв цю казочку?

  • І я брав участь у роботі групи. Три години пролетіли непомітно у живому спілкуванні та обговоренні проблем міста…
    Каву пив… Гроші мені не давали, це вже точно 😉
    От тільки не можу зрозуміти ПОТУГИ АВТОРА щодо пошуків ЖМЕНІ ГРЕЧКИ… 😉
    Де тут щось не по Совісті?
    Чи це якась недолуга реклама? Чи тупа провокаці ?…
    Так, ось, що я скажу: ЛЮДИ НЕ БІЖІТЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ!!! Там іде відбір до РОБОТИ за дослідницькою схемою : по віку, по діяльності , по статусу… Вхід по запрошенням…

  • І ніфіга ні разу не адепти Шевченка в коменти набігли і не розказали, що ви всьо врьоті. Піздєц ви плоскі.

  • Я була учасником фокус-групи і насамперед задоволена тим, що в нас у місті є такі проекти, які допомагають людям відтворити в уяві “МІСТО-МРІЮ”. Фокус-група це класна і корисна справа, а люди які працюють над ним є справжніми професіоналами своєї справи. Нехай Бог їм допомагає і надалі продовжувати цю справу та радувати нас новими ідеями як покращити наше з вами життя!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : 600-річчя надання Рогатину Магдебурзького права та фестиваль «Пісні Опілля». Програма свята
Наступна : В Івано-Франківську громадських активістів навчаються як “Стежити за грошима”

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×