“Рік теплого Івано-Франківська”: активісти “Теплого Міста” прозвітували про свою діяльність

Вчора, 15 лютого, в громадському ресторані Urban Space 100 відбувся звіт ГО “Тепле місто” щодо своєї діяльності за 2015 рік.

“Тепле місто” – це платформа для ініціатив і синергії між ними. Організація була створена в 2014 році. Своєї місією учаники платформи вважають створення нових можливостей самореалізації мешканців Івано-Франківська задля досягнення високого рівня якості життя в місті через більшу спроможність, довіру та амбітність.

Стратегічним плнауванням у “Теплому місті” займається наглядова рада, до якої входять 12 бізнесменів, а поточною діяльністю та кураторством проектів – управлінська команда, до якої входять 16 людей.

Міські ґранти

В рамках цієї програми платформа “Тепле Місто” на конкурсній основі надає організаційне сприяння та фінансову підтримку (ґранти) соціальним проектам та ініціативам, які спрямовані на сталий розвиток Івано-Франківська і створюють цінність для його громадян.

Перший конкурс 2015 року було оголошено 22 вересня.. Прийом заявок тривав місяць. За цей час було подано 24 проекти. Проекти подавалися з 7 різними напрямками: міський простір, сучасне мистецтво, гарячий спорт тощо.

Було підтримано 5 проектів на загальну суму 40 тисяч гривень. Зокрема два проекти по альтернативній освіті, два мистецькі проекти та проект по міському середовищу Nevdoma.com

Громадський ресторан Urban Space

Громадський ресторан Urban Space 100 було створено наприкінці 2014 року. Для реалізації цієї ідеї об’єдналися 100 підприємців, які й сформували спільний кошторис – 1 295 000 гривень.

Координатором проекту стала Юлія Ляхович – член управлінської команди “Теплого міста”.

Завданням проекту було створити громадський ресторан, що став би успішним прикладом об’єднання соціально-акивних людей навколо ідеї розвитку свого міста.

За рік в ресторані було проведено 250 подій на різноманітну тематику, а сам заклад відвідали більше 96 тисяч гостей. 

80% прибутку ресторану йде на фінансування інших громадських проектів Івано-Франківська. 

Протягом 2015 року Urban Space 100 підтримав 5 проектів на суму 74 тисячі гривень. Зокрема, згадані вище міські гранти, Urban Space Radio, тощо.

Фото inspired.com.ua

Urban Space Radio

 За два місяці роботи радіо було проведено 70 інтерв’ю з гостями студії, в ротації прозвучало 160 українських гуртів. Вся музика була на 100% українським продуктом, не зважаючи на мову.

286 доброчинців підтримали проект на спільнокошті “Велика ідея”.

Що цікаво, на першому та другому місцях по аудиторії виявилися слухачі з Київа та Львова. Івано-Франківськ опинився лише на 3 місці. За 2 місяці роботи вдалося охопити аудиторію у 30 тисяч слухачів. 

Кошторис радіо склав 527 483 гривні. З них 167 053 вдалося зібрати на спільнокошті. 359 430 гривень – грант від Freedom House.

Фото firtka.if.ua

Теплий арт

Програма “Теплий арт” полягає у розвитку мистецького середовища Івано-Франківська через реалізацію двох основних напрямків: мистецькі резиденції та відкритий мистецький лекторій.

За 2014-2015 року відбулося дві мистецькі резиденції за участі іноземцних митців, 6 відкритих лекцій на мистецьку тематику та 7 інших подій культурної тематики.

Зорема, в травні до Івано-Франківська завітав польський скульптор та художник Павел Альтгамер. Відбувся Конґрес рисувальників, в якому взяли участь 10 000 франківців (як учасники та гості), а також 13 митців з Польщі та США. 

Друга резиденція була в серпні – “франківський вуличний малюнок”. Резидентом був аргентинський художник-мураліст з українським корінням Хорхе Помар. В рамках проекту було створено 3 настінні мурали. Зокрема, на території дитячої лікарні по вулиці Чорновола, а також на Курінного Чорноти.

Конгрес рисувальників. Фото kurs.if.ua

Гарячий спорт

У 2015 році Івано-Франківськ був насичений спортивними подіями.

Було проведено “Спортфестиваль 40″ – масшатбний фестиваль, де організатори зібрали 60 видів спорту протягом 40 годин. До цього в Україні схожих заходів не проводили. Участь в “Спортфесті” взяли 1500 людей, а організацією займалися 70 волонтерів.

Другий франківський півмарафон, участь в якому взяли 550 людей, відзначився тим, що 60% учасників були не з Івано-Франківська. В порівнянні з 2014 роком було впроваджено кілька покращень, зокрема електронну систему фіксації результатів. 

Напередодні півмарафону було проведено його генеральну репетицію – “Форсаж”. В ході заходу на коротких дистанціях між собою змагалися бігуни, велосипедисти та автомобілі.

Окремої уваги заслуговує Dance with Apache  – дводенний фестиваль сучасного танцю в Івано-ФРанківську за участю танцювальних колективів “Apache Crew”, який проходив 19-20 грудня. Загалом, кошторис усіх проектів склав 695 тисяч 865 гривень.

Франківський півмарафон

Тепле веломісто

Ця програма є популяризацією велосипеда як найраціональнішого і найпрогресивнішого міського транспорту. 

За 2014-2015 рік було встановлено 70 велопарковок. Місія програми “Веломісто” – це зробити Івано-Франківськ лідером у велопоїздках.

Було створено першу “Велошколу” з 15 учасниками.

В Івано-Франківську відбулися два велофоруми. Окрім цього, в 2015 році було проведено масштабне велодослідження. Протягом двох днів в місті було нараховано 4016 велосипедитсів, з яких 92% – чоловіки.

Кошторис проекту – 121 605 гривень.

Фото styknews.info

Візуальний стиль Івано-Франківська

Проект із розробки візуальної ідентичності Івано-Франківська, за результатами якого місто отримало новий візуальний стиль – логотип та архітектурно-художню концепцію вигляду вулиць, що стала основою для проекту “Вивіски”.

Новий логотип Івано-Франківська увійшов до топ-5 найкращих у світі в категорії Large Scale Logo в 2014 році на фестивалі “Cannes Liones”.

Проект підтримали 46 доброчинців. В Івано-Франківську два локальні виробництва виготовляють сувенірну продукцію з новою символікою. Нові сувеніри продають у 10 крамницях та закладах міста. 

Кошторис проекту склав 80 тисяч гривень.

Також за ініціативи “Теплого міста” було проведено міжнародний архітектурний конкурс, встановлено перші в місті парклети.

Для молоді організовувались виїзні резиденції – поїздки за кордон, участь у різноманітних конференціях. воркшопах тощо.

Загальний бюджет “Теплого міста” за 2015 рік склав 4 272 820,6 гривень.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Парламент не зміг відправити Кабмін на чолі з Яценюком у відставку
Наступна : Як прикарпатські нардепи голосували за відставку уряду Яценюка

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×