Реакція депутатів від “Самопомочі” на їхнє виключення з партії

Вчора, 31 серпня, Верховна Рада в першому читанні проголосувала за зміни до Конституції щодо децентралізації. Голосування супроводжувалось гострими дискусіями, блокуванням трибун, сиренами, а ще непорозуміннями всередині партій.

Керівництво Самопомочі ще задовго до початку голосування заявляло, що партія не підтримає змін до Конституції. Попри це, 5 депутатів цієї політсили: Павло Кишкар, Ганна Гопко, Віктор Кривенко, Вікторія Пташник та Остап Єднак –  проголосували за закони про децентралізацію, за що були виключені.

Пропонуємо вам реакцію виключених депутатів

Ганна Гопко

Сьогоднішнє голосування за зміни до Конституції – важливий крок до глибоких змін в Україні. Децентралізація, передача влади на місця – в громади, райони та області – це одна з ключових вимог Майдану, яка реалізовується через зміни в Основний Закон. Тому для мене було так важливо проголосувати за це рішення. І з цієї ж причини для тих, хто не хоче віддати владу і гроші зі столиці на місця, так важливо ці зміни зірвати. Звідси – брехня про “статус Донбасу” чи “визнання ЛНР-ДНР”, яких і близько нема в проекті…Особливо цинічно те, що атака на проект змін здійснюється під патріотичними гаслами. Насправді відстоюються інтереси окремих партій перед місцевими виборами, олігархів та інтереси країни-агресора. Зрештою, чим люди, які кидали гранати в національну гвардію під стінами Ради, відрізняються від тих, хто стріляє в гвардійців на фронті?!…Щодо виключення мене і чотирьох моїх колег  із “Самопомочі” за те, що ми підтримали вкрай необхідні місцевим громадам змін до Конституції – мені прикро, що партія, яка позиціонувалася як демократична, сучасна альтернатива, скочується до популізму і більшовицького авторитаризму. Ми залишаємося вірними цілям і принципам, з якими йшли на вибори в 2014 році, у т.ч. обіцянці рішуче здійснити децентралізацію і передати владу людям на місця.

Остап Єднак

Був виключений із Фракції. За свою принципову позицію, власну позицію, яку Самопоміч вчора шляхом зміни до регламенту фракції мене позбавила. Самопоміч завжди була прикрасою, діамантом коаліції. Вона нещадно критикувала Президента та Уряд за прорахунки, вона шалено тиснула, вдосконалювала сотні!!! надважливих законопроектів. Самопоміч була завжди конструктивною. І своїми діями ми справді творили парламентаризм нової якості. У шквалі критики, провокацій та популізму Самопоміч завжди шукала істину та правду. Але в такому темпі Самопоміч завжди могла сказати СТОП – ми досягнули максимуму, тепер треба заради держави підтримати ту чи іншу законодавчу ініціативу. Останні тижні я чекав на оце СТОП. Я очікував, що Самопоміч зупиниться, і спрямує свою фантастичну енергію на супутні до децентралізації законопроекти щодо повноважень та механізму префекта, щодо повноважень рад, щодо розвитку принципу субсидіарності. Але цього не відбулось. На мої запитання – що чекає на країну якщо реформи не відбудеться, я відповіді не отримав. Немає плану Б. А наслідки можуть бути катастрофічні. Бажаю своїм тепер вже колишнім колегам мудрості. Країна в нас одна. Ворог спільний. І зовнішній, і внутрішній. І лише в єдності ми зможемо перемогти.

Вікторія Пташник

Нова сесія ВРУ – в новому статусі позафракційної. Ну що ж, я приймаю цей виклик!

Нагадаємо, в результаті сутичок під Верховною Радою було поранено більше 100 людей. Ще двоє загинули. 

Міліція затримали близько 30 провокаторів. Окрім цього, вдалось встановити особу людини, яка кинула бойову гранату в силовиків.

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У лікарні помер ще один силовик, постраждалий під Радою
Наступна : Бійці 54-ої бригади подарували Лідії Анушкевичус гітару до дня народження

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×