П’ять фестивалів травня в Івано-Франківську, які варто відвідати

Завітати на тематичний фестиваль — це найкращий спосіб відчути різноманіття культури, поспостерігати за традиціями, побачити красу природи та архітектури.

Станіславське ТБ, з посиланням на “Галицький кореспондент”, пропонує перелік захоплюючих фестивалів Івано-Франківська, що проходитимуть у травні.

Фестиваль «Carpathian space»

В Івано-Франківську відбудеться перший міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Carpathian space» («Карпатський простір»). До міста приїдуть представники багатьох країн, зокрема, Польщі, Угорщини, Молдови та Румунії. Ідея проведення фестивалю полягає в бажанні об’єднати митців і бізнесменів, продемонструвавши культурний та економічний потенціал. Задля цього у програмі фестивалю передбачать проведення майстер-класів майстрів народних промислів, шеф-кухарів, виставок художників та фотомитців, організують виступи фольклорних, джазових та рок-колективів. Під час фестивалю на Прикарпатті перебуватимуть посли країн-учасниць та їх делегації, які представлять бізнес-можливості своїх регіонів. Буде така нагода і у місцевих підприємців.

Коли: 6-8 травня 2016 року.

Фестиваль історичної літератури «Софія»

В рамках святкування Дня міста в обласному центрі Прикарпаття відбудеться фестиваль історичної літератури «Софія» за участю письменників зі всієї України. Серед учасників будуть й лауреати Шевченківської премії Василь Шкляр та Михайло Андрусяк. Фестиваль започатковує власну бібліотеку, яка буде активно прописувати маловідомі теми з української історії. До друку готуються документальна книга Сергія Трохима «1986. Чорнобильські хроніки», роман Степана Процюка «Інфекція», книга матеріалів В’ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе» та ін. Окрім того, зустріч з майстрами історичної літератури зверне увагу широкого загалу на відповідну тематику й дозволить розширити свої знання з історії власного народу – його трагічних і героїчних сторінок.

Коли: 6-8 травня 2016 року.

 

«Свято ковалів»

Це дійство традиційно проводиться в рамках святкування Дня міста Івано-Франківська. Фестиваль ковалів — найбільша туристична принада столиці Прикарпаття. Щороку масштаби свята все більші, вироби все цікавіші, а список закордонних гостей-учасників все ширший. На весь період фестивалю, центр міста перетворюється на велику кузню, де вирує одне з найдревніших мистецтв. Гостям пропонується придбати різноманітні сувеніри, замовити виріб на свій смак, налагодити контакти з провідними майстрами ковальства. Але найцікавішим є можливість поглянути на найсокровенніше — секрети творення безсмертної краси у металі. В 2016 році на фестивалі продовжать працювати над проектом «Позитив». Скульптури, які зроблять, встановлять на бетонних табуретах уздовж вулиці Шевченка. Таким чином, створять алею Позитиву.

Коли: 6-8 травня 2016 року.

«День вуличної музики»

В Івано-Франківську, як і в інших великих містах України, цієї весни знову відбудеться масштабне святкування Дня вуличної музики. В цілому, по Україні передбачається проведення Дня вуличної музики приблизно в 15 містах. Зазначимо, що День вуличної музики буде проводитися в обласному центрі Прикрапаття 21 травня 2016 року, і він стане вже третім за рахунком. День вуличної музики проводиться традиційно у третю суботу травня, коли на вулицях міст можна побачити безліч різних виконавців і музикантів — як професіоналів, так і аматорів, які грають для людей музику власного авторства. Франківчани та гості міста отримають можливість насолодитися вуличною музикою, відтак будуть звучати найрізноманітніші композиції, від джазу до хіп-хопу, від року до фолк-музики.

Коли: 21 травня 2016 року.

«Live Acoustic Festival»

Захід об’єднає виконавців з різних міст України, які впродовж кількох годин даруватимуть публіці якісну українську музику. Фестиваль має на меті популяризувати українське, представити талановитих виконавців та зацікавити слухачів акустичними виступами. Даний захід буде цікавий як для молоді, так і для старшої публіки. Адже чуттєва музика та проникливі тексти підкорюють серця незалежно від віку. Організатори також сподіваються, що акустичний фестиваль буде цікавим не лише місцевій публіці, а й меломанам з інших міст. У подальшому планується проведення фестивалю щорічно. У цей вечір свою творчість слухачам даруватимуть такі гурти, як Vivienne Mort (Київ), Kolos – лідер гурту Фіолет (Луцьк), Патроничі та Герда Соняш (Івано-Франківськ).

Коли: 28 травня 2016 року.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В мережі опублікували промо-ролик Дня вуличної музики в Івано-Франківську
Наступна : Тепер івано-франківці можуть повідомляти показники лічильника цілодобово

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×