Путін догрався: Малайзія виступила за скликання трибуналу по справі збитого боїнга

Дуже неприємно, коли тебе зачепили за живе, особливо якщо за це саме живе зачепили серпом. Саме в передчутті цієї ситуації сьогодні перебуває Кремль. Санкції, зниження цін на нафту, як наслідок порушення міжнародних норм, були просто прелюдією. М’яким тиском. Схоже, в найближчій перспективі замаячив той самий серп, який перетворює вождя з рейтингом 100% в Мілошевича або Чаушеску.

Постійний представник Малайзії при ООН Рамлан бін Ібрагім заявив, що перший варіант резолюції разом з чернеткою статуту пропонованого міжнародного трибуналу буде розісланий 15 членам Радбезу. Голосування за проектом може відбутися ще в липні.

Над створенням трибуналу Малайзія працює спільно з Австралією, Бельгією, Нідерландами та Україною, які входять в так званий Об’єднаний слідчий комітет (JIT, Joint Investigation Team).

Після того, як статут затвердять, почнеться сам трибунал. А його затвердять, незважаючи на опір Росії. Тому що це Європа зі своїм правосуддям і громадською думкою. Тобто для політиків і бізнесу існує поняття вигоди і доцільності, компромісу та інтересів, але не в цьому випадку. Є вбивство. Масове вбивство. Резонансний злочин. Значить, є і вбивці. І вони відповідатимуть перед судом. Інших варіантів вирішення європейська Феміда не те що не прийме – про них навіть не думають. Тобто буде суд, будуть відповідачі і вирок.

Тепер, головне. Хто і яку відповідальність понесе. Чия саме ракета збила літак, маршрут руху бука, місце постійної служби і навіть прізвища бійців вже давно не секрет. І той факт, що Малайзія збирає трибунал, говорить багато про що. У першу чергу про те, що крім «всім давно відомо», в наявності є достатня для міжнародного трибуналу доказова база. Не по українським – за європейськими мірками. І можна приступати. Заклики Росії не проводити трибунал теж говорять багато про що. У Кремлі розуміють, що не просто нагрішили, але ще й попалися. Дискусійним залишається питання про те, як далеко по ланцюжку дійде суд. Але у версію «Поїхали на буку у відпустку в Україну і випадково попросили» ніхто не повірить. І в самоуправство командира роти не повірять. І в бунт полковника – теж.

Ланцюжок розмотати якщо й не до самого кінця, то вже точно достатньо для звинувачень політичному керівництву країни. І вирок за статтею «тероризм» з різними варіаціями буде винесено. Найсуворіший – європейське правосуддя дуже суворо щодо терористів, а тут така кількість убитих. Далі Кремлю та Росії світять вже не санкції проти окремих осіб або компаній, а ізоляція. Повна ізоляція, бо торгівлі з терористами бути не може. І це в найкращому випадку.

 

Джерело: Донецькі вісті

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Чубаров просить скликати нараду через те, що “закупорили Крим”
Наступна : Європарламент готовий зробити виключення для України

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×