Прикарпаття через туристичну галузь налагоджує співпрацю з Румунією

У рамках дипломатичного візиту, метою якого стало налагодження двосторонньої співпраці між Прикарпаттям та Марамуреським повітом, до Івано-Франківська прибула Генеральний консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован.

Під час відвідин відбулася зустріч із першим заступником голови облдержадміністрації Сергієм Басарабом, на якій було обговорено реалізацію перспективних проектів та наявний потенціал регіонів задля сприяння розвитку транскордонного співробітництва.

На переконання Елеонори Молдован, на Івано-Франківщині впродовж останніх кількох років активізувалася взаємодія з міжнародними інституціями. Про це, зокрема, свідчить угода, підписана у межах транскордонної двосторонньої співпраці між Україною та Румунією.

«Варто відзначити ваш позитивний досвід та перспективні напрацювання у налагодженні двосторонніх зв’язків між країнами, – наголосила консул. – Бізнес-спільноти, які працюють на території Румунії, виявили неабияке зацікавлення у розширенні співпраці з українськими підприємцями. Важливе значення може мати й набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та легітимність транскордонної операційної двосторонньої Програми Румунія-Україна на 2014-2020 роки».

Наразі, на думку Елеонори Молдован, важливим є донесення інформації про створення механізму співробітництва між державами до усіх зацікавлених організацій, структур та інституцій, які мають компетенцію та можливість брати участь у транскордонних проектах. Вагомим інструментом такої співпраці може бути туристична галузь Прикарпаття. Зокрема, організація екскурсійного туру в рамках транскордонної співпраці, необхідною умовою якого є забезпечення належного стану інфраструктури області. Не менш важливими є домовленості щодо культурного обміну між Україною та Румунією.

Окрім того, генеральний консул відзначила й значну кількість ініціатив з боку громадськості Прикарпаття та зазначила, що навіть у період соціально-економічної кризи може відбуватися переосмислення інтересів, налагодження тісних взаємозв’язків, які сприятимуть розвитку держави.

Елеонора Молдован також зазначила, що Румунська влада розуміє становище, у якому перебуває наша держава, та готова сприяти у наданні допомоги пораненим українським бійцям.

Зі свого боку Сергій Басараб подякував консулу за вагому підтримку Румунського уряду в ситуації, яка склалася в Україні, та розповів про кроки обласної влади, зроблені у напрямку налагодження двостороннього співробітництва.

«У сучасних реаліях обмін досвідом у реалізації міжнародних проектів є надзвичайно актуальним та важливим як для Прикарпаття, так і для України загалом, – зауважив перший заступник голови облдержадміністрації. – Завдяки спільним зусиллям нам вдалося підготувати значну кількість проектів, які можна буде реалізувати у рамках транскордонної співпраці у багатьох галузях економіки».

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті відкрили перший музей карпатської магії. ВІДЕО
Наступна : Громадський рух «Народний контроль»: «Змінити систему, а не обличчя у владі!». ФОТО/ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×