Прикарпатським чиновникам заборонили критикувати владу

Кабінет міністрів вимагає від державних службовців утримуватися від публічної критики органів державної влади й їхніх посадових осіб.

Такий пункт прописано у постанові уряду “Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців” від 11 лютого (№65), оприлюдненій на урядовому порталі 1 березня, передає Станіславське ТБ з посиланням на УП.

Відповідно до них, держслужбовці мають дотримуватися таких принципів: служіння державі і суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

Служіння державі, серед іншого, передбачає “формування позитивного іміджу держави”, а гідна поведінка – недопущення навіть поза держслужбою “вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця”.

“Лояльність” же, на думку урядовців, передбачає:

1) добросовісність щодо виконання рішень Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів та державного органу, в якому працює держслужбовець, “незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів”;

2) утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їхніх посадових осіб;

3) коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання обов’язків.

Крім того, від держслужбовців вимагають: недопущення впливу політичних інтересів на їхні дії та рішення, відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій, уникнення використання символіки політичних партій тощо.

Нагадаємо, сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференція голови національного агенства з питань державної служби Костянтина Ващенка, в ході якої він розповів про деталі нового закону про державну службу.

Зокрема, через нове законодавство голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук може покинути посаду.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Скандальна білявка на лабутенах подавала до суду на патрульних, а тепер передумала
Наступна : Надвірнянські нафтовики вимагають негайно продовжити спецдозволи на видобуток нафти і газу. ФОТО/ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×