Прикарпатський студент придумав новий екологічний матеріал для посипання вулиць в ожеледицю

Безпечний і екологічний матеріал для посипання вулиць в ожеледицю винайшов 18-річний український студент Ілля Ружило з Івано-Франківська.

Минулого року він здобув перемогу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України, передає Еcotown.

З настанням холодів ожеледиця стає основною причиною травматизму людей на свіжому повітрі і збільшення кількості ДТП. Аби запобігти цьому, українські комунальні служби ще з осені готують традиційну сольово-піскову суміш для посипання доріг і тротуарів. Однак часто ця суміш приносить більше шкоди, ніж користі: пісок засмічує каналізаційні системи (з часом це призводить до підтоплення міст), а сіль вкрай негативно впливає на екологію – вона накопичується у ґрунті і потрапляє у водойми, що позначається на природному середовищі і здоров’ї людей.

“Зараз дороги посипають піском і технічною сіллю, яка є агресивним матеріалом. Її, приміром, не можна використовувати на мостах, бо вона може роз’їсти необхідні для безпечної споруди деталі. Також сіль шкодить лапам тварин, не кажучи про те, що роз’їдає взуття і шини. Для посипання дорожніх шляхів я запропонував ефективніший та екологічно безпечніший матеріал – технічний поташ і грубий землистий пісок у співвідношенні 9:1. Для того, щоб дороги взимку були безпечними, не треба розтоплювати на них увесь сніг.Моє співвідношення речовин дозволяє забирати лише верхню його частину, а до нижньої приклеюється пісок, утворюючи стійке покриття, яке не зноситься вітром, не переноситься взуттям і машинами”, – пояснив Ілля у своєму дослідженні.

 

1 коментар

  • И что тут нового? Грубый землистый песок? Поташ известен как антигололедный реагент.
    Есть две маленьких проблемы:
    1. Поташ – это углекислый калий, который является хорошим калийным удобрением. А калийных удобрений в Украине не хватает.
    2. Где взять поташ? Поташ гораздо дороже соли (хлорида натрия), так как его получают электролизом хлорида калия. В Украине месторождения калия содержат в основном комплексные сульфатные соли, и немного – хлоридных солей.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Верховинська “Самооборона” відправилась у зону АТО. ФОТО
Наступна : Франківський виконком зробив грошовий “подарунок” онкохворій дитині

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×