Прикарпатський медик про війну: Бувало, що протягом кількох годин ми евакуйовували до трьох десятків людей

Нещодавно демобілізували доцента кафедри дитячих хвороб післядипломної освіти Ярослава Семковича, який перебував на лінії вогню п’ять місяців. Вирушав як дитячий анестезіолог, а повернувся універсальним лікарем, котрий урятував сотні життів.

На початку року Ярослав Семкович потрапив у першу хвилю мобілізації лікарів України. Спершу було тримісячне навчання основних правил поведінки лікаря на полі бою на полігоні, що біля Житомира. Потім усіх розподіляли у різні куточки країни й доцент опинився в одеському військовому госпіталі, звідки через тиждень був спрямований у зону АТО, у містечко Курахово Мар’їнського району Донецької області, передає Станіславське ТБ з посиланням на Паралелі.

Відважний медик пройшов усі бої під Курахово, Мар’їнкою, Красногорівкою. Група із трьох лікарів, серед яких був і франківець, забезпечувала стабілізацію та подальшу евакуацію всіх пацієнтів у тилові госпіталі.

«Як лікар, я отримав там неоціненний досвід, адже не тільки виїжджав на поле бою, щоб забрати поранених, але й робив дуже складні операції, – ділиться Ярослав Семкович. – Бувало, що протягом кількох годин ми евакуйовували до трьох десятків людей. Особливо запам’ятався день, коли рятували відразу 29 хворих із дуже важкими пораненнями: травматична ампутація кінцівок, розриви легень, печінки, відриви селезінки, травматичне поранення в голову з перфорацією ока. Загалом протягом п’яти місяців ми пролікували 450 пацієнтів й тішить, що усі залишилися живими».

Найдовший час, який доцент провів, не виходячи з операційної, – три доби. Ярослав Семкович каже, що неймовірна кількість адреналіну блокувала думки про їжу, сон чи відпочинок. Було важко, але рятували дзвінки з дому, волонтери або колеги, які приїжджали.

Бувало й таке, що місцеве населення перешкоджало роботі лікарів: не давали апаратуру, зачиняли палати в госпіталях.

«Вони вважали нас своїми злісними ворогами, які винні у війні, – пригадує Ярослав Семкович. – Щоправда, поступово вдалося досягнути порозуміння з місцевими жителями, і невдовзі за медичною допомогою вони вже приходили до нас самі…».

Героїчний іванофранківець запевняє: коли медик вирушає на війну, його спеціалізація не відіграє жодної ролі. В момент, коли необхідно надати допомогу, думається лише про порятунок людського життя.

«Війна не тільки суттєво підвищила мою лікарську кваліфікацію, але ще більше удосконалила вміння самоконтролю в екстрених ситуаціях, – додає Ярослав Семкович. – Зараз відчуваю себе справжнім спеціалістом».

Щодо стану власного здоров’я і самопочуття, Ярослав Семкович переконує, що реабілітації на разі не потребує – міцна психіка не підводить.

Нещодавно за порятунок життів у зоні АТО лікар отримав грамоту і медаль від командування Західного фронту.

Нагадаємо, від початку АТО до лав армії призвали чотирнадцять працівників ІФНМУ. Наразі у війську служать десятеро осіб, з яких восьмеро – професійні медики.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Нові правила автоштрафів: все, що потрібно знати
Наступна : Усенко-Чорна продовжує голодувати і закликає нардепів провести ротацію членів ЦВК

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×