Нещодавно Міністерство фінансів України відібрало 24 опорні школи для «пілотного» проекту, серед яких одна з прикарпатських шкіл.
Даний проект був започаткований Міністерством фінансів спільно з Міністерством освіти і науки та став можливий завдяки підтримці групи донорів, серед яких – Уряд США, Western NIS EnterpriseFund, а також компанія «Майкрософт Україна», яка погодилася надати технічну допомогу в оснащенні опорних навчальних закладів, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.
Метою проекту є покращення якості освіти дітей, які проживають й навчаються в селах та селищах, а також підвищення ефективності використання державних коштів, що виділяються на фінансування освіти.
В рамках проекту було відібрано по одній школі у кожній області, що отримає кошти на розвиток матеріально-технічної бази.
В Івано-Франківській області для участі в цьому проекті обрали Більшівцівську ЗОШ І-ІІІ ступенів (Галицький район).
Зазначена школа зможе отримати ресурси на ремонт приміщень, навчальне обладнання та інформаційно-комп’ютерні технології, щоб забезпечити високу якість середньої освіти для дітей з сільської місцевості.
Відбір навчальних закладів проводився незалежними представниками Проекту за участю міжнародних донорів, фонду Western NIS Enterprise Fund та Агенства США з Міжнародного Розвитку (USAID). При відборі шкіл було враховано дані департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій щодо планів оптимізації мережі загальних середніх навчальних закладів регіону, а також про шкільну мережу районів.
Перевага надавалася школам, які в рамках оптимізації, буде укрупнено за рахунок малоформатних шкіл. Таким чином, учні з сільської місцевості отримають можливість здобути якісну середню освіту, що стане базою для подальшого навчання і кар’єрного росту. У відібрані школи вже сьогодні довозяться учні з інших населених пунктів, і кількість таких учнів зросте наступного навчального року внаслідок оптимізації. Також оцінювалися потреби кожної окремої школи з метою значно підвищити якість освіти для якомога більшої кількості дітей.
1 вересня 2016 року оновлені навчальні заклади радо вітатимуть своїх школярів.