Прикарпатські правоохронці не підтверджують позначки грабіжників “+” та “-“. Кажуть, це Інтернет-провайдери. ВІДЕО

Із запитанням, яке цікавить громадськість стосовно чуток, що квартирні злодії помічають квартири, де нібито відсутні господарі, чи ці позначки мають якесь інше значення, прикарпатські журналісти звернулися за роз’ясненням до поліції.

Відповісти на це запитання та загалом охарактеризувати стан квартирних крадіжок, зареєстрованих в області, ми запросили в.о. начальника управління кримінальної поліції ГУНП в Івано-Франківській області Ігоря Візнюка.

Передусім Ігор Візнюк розповів, що число квартирних крадіжок в області зросло майже вдвічі, якщо порівняти з таким же періодом минулого року їх зареєстровано понад 400. Звичайно поліцією докладаються значні зусилля щодо розкриття цього виду злочинів, проте значна їх кількість залишається ще не розкритими. Про це повідомили у секторі комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, передає Станіславське ТБ.

«Найчастіше злочини вчиняють у світлу пору доби, від 10 до 12 години, тобто в робочий час, – веде розмову в.о. начальника управління кримінальної поліції ГУНП в Івано-Франківській області. Спосіб вчинення квартирних крадіжок різний, але найчастіше злодії добирають ключі до замків і, таким чином, заходять у помешкання. Такий спосіб більше притаманний крадіжкам з квартир, тобто у багатоповерхівках, а у приватному секторі найчастіше до будинків злодії потрапляють шляхом відважування металопластиковихвіконних, а подекуди – дверних рам. Також злочинці користуються і вільним доступом. Люди заходять у квартиру, забувають замкнути двері за собою, при цьому залишають у коридорі цінні речі, а зловмисники їх викрадають. Що стосується так званих позначок, які залишають злодії «+» чи «–», то ця інформація у жодному випадку оперативниками не підтверджується. Більше того, з’ясовано, що ці позначки проставляють Інтернет-провайдери, які своєрідним способом відмічають квартири з наявним там Інтернет-зв’язком чи без такого. А громадяни уже домислили і перекрутили цю інформацію, як нібито якісь умовні позначки злодіїв. Хочу запевнити та заспокоїти людей, що злочинці намагаються слідів за собою не залишати, зокрема таких очевидних, це якийсь штучний ажіотаж».

Також полковник поліції пояснив, що на ріст квартирних крадіжок впливає економічна ситуація у країні, соціальна та ще одна складова – це міграція злочинців. Щоб убезпечитися від квартирних злодіїв правоохоронець порадив звертатися до поліції, як тільки люди виявили підозрілих і невідомих їх оточенню осіб, щоб можна було випередити злочини, а не розшукувати злодіїв після того, як пройшло немало часу, коли виявили крадіжку. Окрім того, Ігор Степанович зазначив, що немає таких замків, які б не відчинили злодії, тому радить людям професійну державну охорону помешкань, адже вартові приїжджають на спрацювання сигналізації за лічені хвилини. Це найнадійніший спосіб, а ще досить допомагають правоохоронцям у розкритті крадіжок встановлені камери відеонагляду.

Нагадаємо, недавно в одній з багатоповерхівко небайдужі мешканці помітили чоловіка, який періодично обдзвонював квартири. На стіні біля дверей, які йому відкривали, чоловік клав позначку “+”, де нікого не було – “-“. Саме тоді підняли питання про подібні “мітки” злодіїв.

Читайте також: На вулиці Сухомлинського трапився грабіж – зловмисник пограбував жінку біля її квартири. Вже пізніше патрульні виявили у багатоповерхівці, де проживає потерпіла, мітки грабіжників.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Борець греко-римського стилю Жан Беленюк у коментарі розповів про змагання та патріотизм. ВІДЕО
Наступна : На Прикарпатті та території покинутої фабрики виявили непритомну 15-річну дівчину

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×