Прикарпатські медики радять як вберегти себе від обмороження

На Івано-Франківщині у першні дні нового 2016 року внаслідок переохолодження двоє людей потрапили на лікарняне ліжко.

Читайте також: За добу на Прикарпатті двоє людей потрапили до лікарні з діагнозом обмороження

За словами медиків, від переохолодження організму у людини найбільше страждають кінцівки. Спочатку вони червоніють, потім біліють, у них відчувається поколювання і навіть біль. 

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.

Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло, носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас, адже метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень. 

Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання. Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає. Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.

Також слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Від сьогодні для придатності до військової служби перевірятимуть 17-річних юнаків
Наступна : У Франківську святкове застілля закінчилося стріляниною та вбивством

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×