Представник мера у суді: Забудівники мають право входити до комісії з містобудування

Сьогодні, 23 грудня, в Івано-Франківському міському суді розпочався розгляд позову Об’єднання “Самопоміч” до міської ради та міського голови Руслана Марцінківа щодо визнання неправомірними рішення міської ради від 1 грудня 2015 року.

Представник позивача – депутата міської ради від Об’єднання “Самопоміч” Олександри Федорук – Тарас Жарський навів дразу кілька підстав для позовної заяви: недотримання Закону “Про доступ до публічної інформації”, Закону “про запобігання корупції” та Закону “Про місцеве самоврядування”.

Позивач доводить, що проекти рішень міської ради, за які було проголосовано 1 грудня, мали бути оприлюдненні за 2 тижні до сесії. Натомість депутати отримали їх лише після реєстрації, а представники ЗМІ взагалі не мали змоги ознайомитися з ними.

Окрім цього, позивач підозрює конфлікт інтересів у депутатських комісіях, позаяк до комісії з містобудування та земельних питань увійшли 5 забудівників.

На початку засідання головуюча суддя Бабій зазначила, що суд вважає, що найкращим для обох сторін було б примиреня. Тому суд всіляко сприятиме цьому у межах своїх повноважень.

Як зазначила суддя Бабій, політики повинні домовлятися.

Спеціаліст юридичного відділу міської ради Андрій Устінський, який представляє інтереси ради та міського голови у суді, заявив, що і міська рада, і міський голова заперечують позов “Самопомочі”.

“Стосовно оскаржуваних рішень позивач наводить дві підстви для скасування – недотримання Закону “Про доступ до публічної інформації” та Закону “Про запобігання корупції”, – каже Устінський. – У Законі “Про доступ до публічної інформації” є винятки. Обов’язковому оприлюднення підлягають нормативно-правові акти, однак питання організаційного характеру, наприклад, питання формування комісій, вибору секретаря, тощо – якраз це необов’язково оприлюднювати за 20 днів до початку сесії.

Стосовно рішення про обрання членів комісій, то позивач лише робить припущення про конфлікт інтересів, згадуючи, що в комісію входять депутати, які відносяться до будівельного бізнесу. Це лише припущення. Вони мають право на участь у комісії, а сама комісія не приймає обов’язкові до виконання рішення, це скоріше дорадчий орган”, – зазначив Устніський.

Сесія діяла в межах повноважень, визначених законом, – додав він.

Як зазначив Тарас Жарський, депутати міськради отримали проекти рішень після реєстрації. У проектах рішень вже були укомплектовані постійні профільні комісії.

“Тобто депутати могли написати заяви про вступ до комісій, навіть не знаючи, які це комісії?”, – питав він представників міського голови.

Я розумію, що наш мер людина з настільки видатними здібностями, що може підготувати проекти рішень напередодні сесії. Мій клієнт – депутат, – цього не може”, – додав Жарський.

Представник Марцінківа Андрій Устінський зазначив, що новообраний мер міг напрацювати багато рішень ще під час виборів.

В результаті, суддя Бабій оголосила перерву для ознайомлення сторін з документами.

Нагадаємо, не тільки політичні партії незадоволені  І сесією міської ради, але й франківські активісти вимагають справедливості згідно чинного законодавства.

Читайте також:

Марцінків не встиг стати мером, як уже франківські активісти подають позов до суду. ВІДЕОСЮЖЕТ STV

У Франківську активісти під стінами міської ради зустрічали депутатів “прогульників”

Ціна міської ради Івано-Франківська та “визначні” прогульники. ІНФОГРАФІКА

Активісти вимагають виставити на веб-сайт декларації нових депутатів міської ради

Щодо незаконних дій Марцінківа: хто махлює, тому треба дати по наглій рижій морді, – Ігор Ткач

Це була не сесія міської ради Івано-Франківська, а “договорняк” трьох партій, – Максим Кицюк

На І сесії міськради “Свобода” показала, що місто це її корова і вони її доїтимуть, – Ігор Ткач

Міська рада затвердила новий склад виконкому

Перша сесія міської ради у Франківську: реакція соцмереж. ФОТО

Громадський активіст заявив, що міська рада порушує закони. Марцінків каже, що той не прокурор

До комісії з питань містобудування в більшості увійдуть забудівники. Питання бюджету – за БПП та Свободою

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Укрзалізниця запроваджує на Новорічні свята додаткові поїзди до Івано-Франківська. СПИСОК
Наступна : На Прикарпатті молода дівчина перемогла у всеукраїнському літературному конкурсі

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×