Порошенко: За час дії Мінських угод з полону звільнено 2911 осіб

За час дії Мінських угод з полону бойовиків – військових і цивільних – було звільнено 2911 осіб.

Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам, яке вийшло в ефір ввечері 13 вересня, пише УП.

Президент нагадав, що підпис РФ стоїть під одним з ключових пунктів “Мінська” – про звільнення заручників. 

“Не було жодних переговорів з РФ у рамках “Нормандського формату”, де я б не підіймав питання і мене б жорстко не підтримували Франція і Німеччина у вимозі про якомога швидше звільнення українських заручників”, – заявив президент. 

Порошенко нагадав, що Європарламент ухвалив рішення про зв’язок між звільненням українських заручників і посиленням санкцій, якщо цього не буде зроблено. 

“Кожного дня мною проводиться робота, щоб забезпечити повернення додому українських героїв”, – додав президент. 

Разом з тим Порошенко послався на доповідь Генштабу ЗСУ про кількість жертв на Донбасі внаслідок обстрілу і зазначив, що там “самі нулі” за останні три дні. 

“Там є поранені – але це не бойові втрати. “Підірвався на розтяжці” – це ціна, яку Україна ще буде платити роками, це ціна війни, яка була розпочата проти України”, – зазначив Порошенко.

За словами президента, “завдяки прорахованому комплексу дипломатичних і політичних кроків, які  називаються “мирний план”, “Мінські домовленості”, ми принесли в Україну поки що не мир, а перемир’я”.

“Бо перемир’я – це коли не стріляють. І припинення вогню – не є виконання Мінських угод, а лише життєво важлива передумова, з якої мінські угоди починають втілюватися в життя”, – зазначив Порошенко. 

Він зауважив, що “теза, яку проголошують бойовики останнім часом “давайте продовжимо виконання “Мінську” у 2016 році моєю мовою означає “давайте продовжимо окупацію”.

“Я не збираюся на це йти, позиція України  і світу буде твердою”, – зазначив  Порошенко.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Бойовики “ДНР” розстрілюють мирне населення: за тиждень три вбивства
Наступна : У Бурштині п’яний чоловік ледь не спалив власну оселю

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×