Поляки вважають українців зависними, злими, мстивими, зате працьовитими – соцопитування

Лиш кожен 5-ий поляк має позитивне ставлення до росіян, йдеться у свіжому дослідженні Центру громадської думки CBOS. Найбільшу симпатію поляки відчувають до чехів та словаків – це декларує майже половина опитаних.

Як йдеться у дослідженні, полякам значно легше визначити градус почуттів щодо інших народів, ніж виокремити якісь типові для них риси. Найбільш складним для анкетованих є визначення рис, притаманних литовцям, білорусам та словакам. Найпростіше полякам охарактеризувати німців, передає Польське радіо. 

Образ східних сусідів для поляків є більш складним і характеризується вищим рівнем амбівалентності та невизначеності. Образ литовців та білорусів є нечітким, натомість в описі українців та росіян позитивні риси виразно переплітаються із негативними.

Так, ставлення поляків до українців є надзвичайно поляризованим і протилежним – майже стільки ж опитаних має як антипатію, так і симпатію до східних сусідів. Ця амбівалентність у стосунку до українців проявляється також у відповіді на запитання про риси характеру типового представника цієї нації. З одного боку, поляки вважають українців працьовитими, добрими, приязними, чуйними, симпатичними, доброзичливим, милими, хоробрими, відчайдушними, сильними і рішучими. З другого – частина анкетованих вважає українців зависними, злими, мстивими, жорсткими, безжальними, нечесними, брехливими і недружніми людьми.

Зокрема, у ставленні до росіян помітна велика різниця в оцінці, яка у найбільш простому розумінні виражається формулою: «добрі люди – погана влада». Кожен третій анкетований (35%) не зміг назвати жодну рису типового росіянина. Решта характеризувала типового представника цієї нації, говорячи про любов до міцних напоїв та відсутність міри у їх споживанні. Серед негативних прикмет росіян поляки зазначали: злий, жорстокий, мстивий, ревнивий, владний, підлий. Серед позитивних рис: добрий, дружелюбний, чулий, теплий, послужливий.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті за перше півріччя сталося 37 ДТП через нетверезих водіїв
Наступна : На Коломийщині чоловік наклав на себе руки на власному подвір’ї

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×