Пішоходи прагнуть рівноправності з водіями і хочуть зацікавити поліцейських, вимагаючи збільшення штрафів

У мережі з’явилося текстове звернення до поліції, де пішохід вимагає рівності з водієм, і, таким чином, збільшення штрафів за власні порушення. Таке звернення розмістила у  спільноті Патрульна поліція Івано-Франківська Людмила Волтер.
 
Окрім того, такий текст оприлюднено й в інших спільнотах патрульної поліції різних міст України, передає Станіславське ТБ.

“Пішохід – повноправний учасник дорожнього руху

Ми, пішоходи, вимагаємо рівноправності.

Років двадцять тому нам сказали, що пішохід «завжди правий» і нікому не зобов’язаний. А водії просто зобов’язані скрізь і завжди поступатися пішоходу дорогу.
Ми, як професор Плейшнер, сп’янілі дарованої нам свободою. І сп’яніння тільки посилюється, в т. ч. і поліція, і преса запевняють нас, що пішохід «завжди правий» і нікому не зобов’язаний.

Повіривши в свою правоту, ми переходимо дорогу там, де хочемо.
Адже ні поліція, ні преса не повторюють нам, що пішоходу забороняється виходити на проїжджу частину дороги (за деякими винятками). А ПДР ми читати не зобов’язані.

Повіривши в свою правоту, ми виходимо на зебру навіть не подивившись по сторонах і не дивлячись на те, що транспортний засіб просто не встигає загальмувати.

Адже ні поліція, ні преса не повторюють нам, що перед тим, як вийти на проїжджу частину дороги пішохід зобов’язаний переконається в безпеці такого виходу в першу чергу для себе, а так само в безпеки для інших учасників дорожнього руху. А ПДР ми читати не зобов’язані.

Переходячи дорогу наосліп, ми запевняємо себе, що 99 водіїв з 100 зуміють уникнути наїзду на нас, хоч і ціною свого автомобіля. А якщо коли-небудь і настане черга сотого автомобіля, то нас виправдають, і, можливо, навіть посмертно. Адже пішохід «завжди правий» і нікому не зобов’язаний.
Адже саме цю догму день-у-день нам повторюють і преса, і поліція.

Повіривши в свою правоту, ми переходимо дорогу на заборонений сигнал світлофора, і навіть на очах у поліції. Поліції ми не цікаві. З пішохода штраф копійчаний, нами займатися їй не рентабельно. Вона краще буде десятьма екіпажами півдня ганятися за одним автомобілем, ніж фіксувати порушення пішоходів.

Разом з дітьми ми переходимо дорогу на заборонений сигнал світлофора, переходимо її в недозволеному місці, також робимо інші порушення. Якщо ми з коляскою, то коляску обов’язково штовхаємо попереду, щоб спочатку коляска викотилася на проїзну частину (або із-за стоячого автомобіля), а потім нам відкриється видимість дорожньої обстановки. Якщо ми з санками, то нізащо не будемо вести дитину через дорогу за руку або на руках, а повеземо на санках. Либонь, не випаде.
Адже ні поліція, ні преса навіть не натякнули нам, що дитина вивчає правила пішохода, наслідуючи батькам і іншим старшим пішоходам.

Повіривши в аксіому, закладену в наші голови, що пішохід «завжди правий» і нікому не зобов’язаний, ми готові переходити дорогу не тільки перед наближенням автомобілем, але і перед вантажівкою. Ми готові померти в суперечці з вантажівкою за право перейти вулицю. І перейти не по писаним правилам, а по аксіомі, яку нам проповідують поліція і преса.

Ми, пішоходи, вимагаємо рівноправності. Ми хочемо таких же штрафів, як для водіїв. Можливо тоді ми станемо цікаві для поліцейських і на нас почнуть звертати увагу”, – йдеться у тексті звернення.

Саме так франківці відреагували на публікацію активістки й підтримали текст звернення, але вважають, що реалізувати на практиці це неможливо.

 

Нагадаємо, в Івано-Франківську можуть з’явитися 3D пішохідні переходи та “помічники шерифа”. ВІДЕО STV

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Франківці стають жертвами шахраїв, купляючи товари через Інтернет
Наступна : Олег Верняєв приніс Україні перше “золото” Олімпійських Ігор

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×