“Першачки” повинні пройти медогляд. Поради батькам від лікаря-педіатра

Надія Капрусь, в.о головного педіатра Львова, надає практичні поради батькам школярів щодо особливостей медобстеження напередодні навчання, – повідомляє сайт 0342.ua

«До 1 вересня мають пройти медогляд тільки діти, якій підуть у 1-й клас, а діти інших вікових категорій можуть звертатися впродовж року. Всім іншим дітям не обов’язково проходити всіх спеціалістів, які є в поліклініці. Вони можуть звернутися до сімейного лікаря. А до вузьких спеціалістів можна звертатися впродовж календарного року», – каже в.о. головного педіатра Львова.

А зараз детальніше по вікових категоріях.

Діти 6 років. Мають пройти медогляд до 1 вересня. Всі записи огляду фахівців ведуться у спеціальному документі 026/о (Медична картка дитини для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів).

Яких фахівців пройти?

– офтальмолог;

– отоларинголог;

– хірург-ортопед;

– ендокринолог;

– стоматолог;

– логопед;

– психіатр.

Окрім цього, слід здати загальний аналіз крові, сечі, аналіз на цукор в крові та кал на яйця глистів.

Тоді робиться висновок про стан здоров’я. Проводиться проба Руф’є, що допомагає визначити, які фізичні навантаження може отримувати учень на уроках фізкультури. Вони залежать від функціональних можливостей серцево-судинної системи.

Діти 7, 8, 9 та 10 років. Їх оглядає лише сімейний лікар або педіатр. Також визначається проба Руф’є, від індексу якої залежить чи буде дитина займатись у спеціальній або підготовчій групі на уроках фізичного виховання.

11 років. Оглядає педіатр і сімейний лікар. Також хірург-ортопед, офтальмолог і стоматолог.

12-13 років. Оглядає педіатр і сімейний лікар.

14-15 років. Окрім сімейного лікаря – стоматолог, хірург-ортопед, ендокринолог. Проводиться флюорографічне обстеження грудної клітки.

16-17 років. У цьому віці обов’язковим є похід до стоматолога та флюорографічне обстеження. Інших спеціалістів відвідують за показаннями та при потребі проведення додаткових обстежень.

Після проходження медогляду батькам видають «Довідку учня загальноосвiтнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профiлактичного огляду» 086-1/о та «Карту профiлактичної роботи з учнями загальноосвiтнiх навчальних закладiв, їх батьками або законними представниками щодо виявлення факторiв ризику алкогольних та наркотичних проблем» за номером довідку 086-2/о.

«Ці дві довідки батьки мають віднести у медкабінет школи, де навчається їхня дитина. На основі цих документів формуються групи з фізкультури», – зауважує Віра Капрусь.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Гімназія з Івано-Франківська очолила ТОП-100 українських шкіл, учні яких отримали найвищі бали з української мови на ЗНО (ВІДЕО)
Наступна : Під час вшанування річниці трагедії під Іловайськом, маму загиблого бійця люди слухали на колінах. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×