“Пасічнянська Народна Республіка” – міф чи реальність

Проблема мостів в Івано-Франківську є, була і залишається актуальною. Частковий ремонт, “латання дір” не вирішує проблеми. Пасічнянський міст в Івано-Франківську, який сполучає центральну частину міста з мікрорайоном Пасічна, може повторити історію моста, що в Черніїві. Дорожні служби проводять ремонт моста зверху, та ніхто не звертає увагу на реальну загрозу – середня опора моста вже підмита водою. І це не враховуючи сильні тріщини у самому мості. 

Мешканці Пасічної неодноразово зверталися до представників місцевої влади щодо повної реконструкції мосту, оскільки при можливих повенях міст може просто обвалитися і тоді реальність створення “Пасічнянської Народної Республіки” стане реальністю, а не видумкою.

Про проблеми з мостом міська влада знає не перший рік, але кардинально вирішувати проблему не береться. Все як завжди зводиться до популізму і обіцянок перед виборами щодо часткового ремонту. Не став виключенням і цей рік.

Проводити паралелі з мостом у селі Драгомирчани є доцільно, оскільки, як стверджують комунальники, історія може повторитися. Що цікаво, в мережах почали масово демонструвати стан моста на Пасічній, звертаючи увагу на руйнацію несучих балок.

Ремонт моста розпочали, але його важко назвати повноцінною реконструкцією, а швидше “косметичним”. І цьому свідчать певні факти: не проводяться ремонтні роботи нижніх балок, а лише швів з’єднання і оновлюють верхній шар асфальтного покриття. 

Такий “передвиборчий синдром”, який виник у Франківську, має і негативну сторону. Міст на даний час є єдиною гілкою сполучення центральної частини міста з мікрорайоном, та є однією з транспортних розв’язок в області, оскільки тут проходить дорога всеукраїнського значення Львів-Мукачево. На даний момент все без змін: ремонт триває, а кілометровий затор надокучає. Проте міське керівництво не бачить в цьому проблеми. 

Звичайно, тут можна і подякувати, що ремонт розпочався, але є одне але. Міст ремонтують навіть в грозу. Та чи якісно буде проведений ремонт, і чи “на довго його вистачить” покаже час. Щоб хоч трохи “обнадіяти” виборців, в департаменті ЖКГ заявили про можливе  будівництво нового моста на Пасічну.

Проте витративши з бюджету на “косметичний ремонт старого моста” близько 1 мільйон 600 тисяч гривень, на нове будівництво коштів немає і воно виглядає примарним. 

«Безумовно, є проблеми, які потребують вирішення на рівні держави. Зокрема, великий проект, як будівництво нового моста на Пасічну. Зараз ми капітально реконструюємо міст та вулицю Галицьку. Це єдиний міст через Бистрицю Солотвинську і місто конче потребує нового моста. В свій час ми потратили 2,5 мільйона гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації і проходження експертизи. Але, безумовно, суми в півмільярда гривень, яка потрібна на будівництво нового моста, в міському бюджеті немає», – зазначив Віктор Анушкевичус.

А в цей момент “час бере своє” і мешканцям Пасічної залишається лише молитися, щоб не було повені і міст не впав. Історія з мостом в Драгомирчанах може дзеркально повторитися – як вдалося з’ясувати журналістам Stanislavske.tv  він може відправитись в зону АТО.

А на будівництво нового моста через річку Бистрицю Солотвинську в Драгомирчанах грошей від 2008 року немає, оскільки такі роботи обійдуться державі в 123 мільйони гривень. В цей час недобудований міст у Старому Лисці (біля с. Драгомирчани) розкрадають мисливці за металом.

Поки у Франківську не вирішать проблему з мостами, їх ремонтом, відновленням та будівництвом нових, місто може перетворитися на частково ізольований обласний центр.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Новий театральний сезон у Франківську відкриє драма за участі Ірми Вітовської
Наступна : У Галицькому районі урочисто відкрили та освятили капличку на честь Героїв Небесної Сотні. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×