«Пани чубляться, а в холопiв чуби тріщать».Чому одну з найбільших вулиць Франківська не ремонтують?! ДОКУМЕНТИ

Вулиця Богдана Хмельницького – одна з найбільших та найстаріших вулиць міста, де мешканці  поколіннями проживають та мають тісні сусідські стосунки. Завдяки жителям,  дана вулиця чудово озеленена, а весною цвіт незліченної кількості вишень та ранніх квітів просто неймовірно захоплює та пробуджує весняні почуття. За словами Голови міста на даній вулиці знаходиться найбільше комунальне підприємство міста, а також розміщена пожежна частина. Відповідно, бюджет міста в значній мірі наповнюється податками та зборами, як від установ так і від людей, які там працюють. Та беззаперечною  «перевагою» даної вулиці  являється повна відсутність дороги та фактично зруйновані тротуари, про що знають практично всі мешканці міста, тому вулиця має погану славу, на яку намагаються без потреби не заїжджати. Завдяки регулярним зверненням мешканців та активістів  до  Громадської Ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонт доріг у м. Івано – Франківську витрати на капітальний ремонт вулиці  Хмельницького були включені до витратної частини  бюджету міста на 2015 рік.

Керівник профільного департаменту міськвиконкому Михайло Смушак ще весною 2015 року на камеру журналістів громадського руху «Народний контроль» пообіцяв, що вулиця цього року буде зроблена.  Здавалося б ось воно омріяне щастя – кошти є, обіцянки чиновників отримані, залишається тільки успішно виконати запланований ремонт. Але, сталося явно не так, як гадалося!

Коли на передній план виходить «велика політика» місцевого розливу, то інтереси мешканців Івано-Франківська відходять на другий план. Те, що вулиця Богдана Хмельницького та її мешканці  для місцевої партії влади далеко не в пріоритеті було зрозуміло давно. Жителі мікрорайону навіть не можуть згадати прізвище депутата за якого голосували і який переміг по даному округу. Про те, як він виглядає і мови нема. Нагадаємо, що за інформацією офіційного сайту Івано-Франківської міської ради обраним депутатом по мажоритарному округу №8 є представник ВО «Свобода» Олег Клипич.

 Депутат міської ради, за визначенням , повинен відстоювати та захищати інтереси мешканців того мікрорайону, які обрали його своїм представником. Саме тому на деяких вулицях вже по два рази було замінено асфальтове покриття і тротуари викладені бруківкою, а на інших навіть «кінь не валявся».  Цілком зрозуміло, що для правлячої партії місто поділене на пріоритетні райони, де працюють їхні депутати  та райони другого сорту, на які не варто витрачати свій дорогоцінний час «народних слуг».

Проектно – кошторисна документація була виготовлена ще в червні місяці 2015 року. Потім місцева влада чомусь прийняли рішення передати контроль за ремонтом даної вулиці із Управління капітального будівництва в департамент комунального господарства міського виконкому. Таким чином, аж тільки  3 серпня 2015 року відбувся тендер, де перемогу отримала відома компанія “ПБС”, яку тісно пов’язують з народним депутатом України та претендентом на крісло міського голови Олександром Шевченком. Ну все, втішилися мешканці вул. Хмельницького,  знову початок ремонту вже так близько. Та де там! Тендер було анульовано!  Завдяки рішенням правлячої партії, на сесії міського ради, без жодного врахування думок жителів міста, депутати перерозподілили бюджет і залишили на капітальний ремонт вулиці Богдана Хмельницького на 2015 рік замість 3 млн. гривень тільки 200 тис. грн. Це при тому, що перевиконання дохідної частини бюджету міста складає вже більше 200 мільйонів гривень.

Станом на сьогоднішній день, влада міста призначила  новий тендер по капітальному ремонту вулиці Богдана Хмельницького. Роботи мають початися не швидше листопада  2015, або і взагалі цього року не розпочнуться.

Висновок напрошується один – «пани чубляться, а в холопiв чуби тріщать». Тобто через банальну боротьбу за владу двох політичних угрупувань та за можливість освоювати кошти міського бюджету, мешканці Івано – Франківська залишилися ні з чим, та надалі живуть в болоті, нищать своє майно, проклинаючи при цьому місцеву владу.

А де ж голова міста? Голова міста спостерігає адже він над такими дрібними процесами. Він ні до чого це все вони! Дощова каналізація працює не ефективно. Ремонт не проводився вже декілька десятиліття. Почекають ще!

Автор: Віталій Вербовий, мешканець вул. Б. Хмельницького

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Мустафа Найєм: київський патрульний допомагатиме у запуску нової поліції в Івано-Франківську. ВІДЕО
Наступна : ОПОРА: На Франківщині масово бракувало кандидатур до складу ТВК

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×