Останнього кошового отамана Запорізької січі канонізувала УПЦ МП

У Свято-Покровському архієрейському соборі Запоріжжя відбулася канонізація останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, повідомляє Stanislavske.tv  з посиланням на Центр інформації УПЦ.

“Сьогодні була звершена остання заупокійна літія по Петру Калнишевському, після чого отамана Запорізької Січі канонізували у лику місцевошанованих святих Запорізької єпархії УПЦ в чині праведних”, – йдеться у повідомленні.

Канонізацію очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій.

За словами Блаженнішого митрополита Онуфрія, останній кошовий отаман Запорізької Січі є прикладом християнського ставлення до чесноти.

“Спочатку чеснота звершується за обов’язком. Коли людина пройде певний шлях самопримусу до неї, з боргу і обов’язку вона перетворюється в бажане, те, що робиться з любов’ю. Такої високої міри досягають лише деякі люди, навіть живучи в монастирях, навіть священики та єпископи. А праведний Петро Калнишевський досяг цього. Для нього чеснота стала бажаною, тим, що він робив з любов’ю”, – наголосив предстоятель УПЦ.

Довікдка: Петро Калнишевський народився у 1691 році в слободі Пустовійтівка на території нинішньої Сумської області. Більше 10 років керував запорізьким козацтвом. В російсько-турецьку війну 1768-1774 років брав участь в операціях поблизу турецької фортеці Хаджибей (нині – територія Одеси).

Був удостоєний найвищого ордену Російської імперії – Андрія Первозванного і звання генерал-лейтенанта. Проте вже в 1775 році імператриця Катерина ІІ наказала знищити Запорізьку Січ, а самого Петра Калнишевського взяти під арешт.

Кошовий був засланий у Соловецький монастир, де провів близько 26 років замурованим в камері розміром два на один метр.

Після помилування імператором Олександром, у віці 110 років, Петро Калнишевський не захотів повертатися на батьківщину й залишився в монастирі, де відійшов до Господа 13 листопада 1803 року у віці 112 (113?) років. Похований поруч з будівлею монастиря.

У грудні 2014 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про причислення останнього кошового отамана Січі до лику святих. Пам’ять Петра Калнишевського звершується в день його смерті – 31 жовтня (13 листопада – за новим стилем).

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині у день виборів оголосили штормове попередження
Наступна : У спорті, як у житті: хто бореться – перемагає, хто стоїть на місці, то там і залишається. ІНТЕРВ’Ю зі спортсменами по джиу-джитсу

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×