Основними “кришувальниками” незаконного видобутку гравію є управління водних ресурів та екології – журналіст

Коломийський журналіст Євген Гапич, який відомий своїми розслідуваннями незаконного видобутку піщано-гравійної суміші на берегах прикарпатських річок, в ексклюзивному коментарі Станіславському ТБ висловив думку про ініціативу ввести мораторій на проведення руслоочисних робіт.

Як відомо, нещодавно голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич запропонував ввести мораторій на проведення руслоочисних робіт на берегах прикарпатських річок, щоб запобігти назеконному видобутку гравію.

“По-перше, це не пряма ініціатива Сича, а ініціатива обласної прокуратури. Проте, прокуратура лише рекомендувала переглянути рішення по руслоочисним роботам (рішення облради від 2011 оку – ред.). Тому, ще не факт, що обласна рада введе мораторій на руслоочисні роботи. Багато фірм годуються з цієї схеми. Можливо, депутати введуть такий мораторій з 1 січня, коли роботи не проводяться”, – вважає Євген Гапич.

Журналіст переконаний, що в рішення обласної ради від 2011 року про дозвіл на проведення руслоочиснизх робіт, потрібно внести зміни.

“Чи вдасться покращити ситуацію з незаконним видобутком піщано-гравійної суміші? Так роботи з руслоочисних робіт є законними. Це саме узаконена “схема” розкрадання корисних копалин. Якщо проаналізувати проекти з цих робіт, то витрати по такому проекту складають в середньому 3 млн.грн. Я думаю, що такі кошти можна виділяти з обласного бюджету. Тоді є відповідальність у виконавця. Тоді всі корисні копалини використовуються для укріплення берега. Тобто будуть виконані дві роботи – розчистка русла та укріплення берега ріки. В рішення треба внести певні зміни. Посилити відповідальність та контроль за виконанням. Проте, основними “кришувальниками” є управління водних ресурсів та управління екології. Тому є велика загроза, що навіть при внесенні змін в рішення все рівно будуть зловживання. Треба ще дочекатися результату по відкритим кримінальним впровадження на працівників облводресурсів та виконавців руслоочисних робіт”, – каже Євген Гапич.

/ фото Радіо Свобода

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : НФК “Ураган” проінспектував, як 10 школа використала виграні на турнірі кошти
Наступна : Як виглядає озеро в Коломиї з висоти польоту в літаку. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×