ОПОРА розглядає дитячий майданчик від кандидата як непрямий підкуп виборців. ФОТО

Першого липня у Калуші в одному із дворів відбулося урочисте відкриття дитячого майданчика та дитяче свято за участі кандидата у народні депутати у виборчому окрузі №85 самовисуванця Володимира Цвіля.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, кандидат завітав на свято разом зі священиком.  Поки дітей розважали аніматори, священнослужитель розповідав присутнім батькам про те, що Володимир Цвіль є благодійником і він вдячний Богові, що сьогодні такі благодійники є. Володимир Цвіль у свою чергу покритикував уряд і заявив, що потрібно робити зміни, передає Станіславське ТБ.

Попередньо відкриття дитячого майданчика анонсувалося на сторінці Володимира Цвіля у Facebook, як подарунок дітям від кандидата. Припускаємо, що таке формулювання не випадкове, адже діти – це не виборці і на них не поширюється законодавча заборона безкоштовного надання кандидатами товарів чи послуг. Проте, дитячий майданчик – не іграшки і не морозиво, які кандидати можуть безкоштовно надати дітям та не нести відповідальності за непрямий підкуп виборців.

 

«Якщо цю малу архітектурну форму кандидат подарував місту чи громаді, то він мав би передати її балансоутримувачу території, тобто міській раді, відповідній комунальній установі чи ОСББ. Проте такі дії були б сумнівними точки зору дотримання законодавства, бо робити це (безоплатно надавати закладам, установам, організаціям товари) прямо забороняє частина 14 статті 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України, – наголошує Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині. Якщо вірити словам кандидата, зазначеним на його сторінці у Facebook,  про те, що він цю малу архітектурну форму подарував дітям (тобто не виборцям), то нехай продемонструє договір дарування. Ми не будемо додатково роз’яснювати законодавчі обмеження щодо форм агітації, та дискутувати про сумнівну можливість  укладання такого договору дарування з неповнолітньою особою чи особами, чи щодо наявності у діях кандидата ознак непрямого підкупу виборців. Громадянська мережа ОПОРА публічно звертається до поліції з проханням перевірити наведені у цьому інформаційному повідомленні факти на наявність у них ознак непрямого підкупу виборців».

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську відбудеться “Фестиваль авто-мото спорту”. ФОТО/ВІДЕО
Наступна : В Івано-Франківську відбувся концерт юних артистів. ФОТО

Про автора

Вхід

Зареєструватися
×