Оперативний військовий резерв на Прикарпатті складає більше 3 тисяч осіб – військкомат

 

Оперативний резерв Збройних Сил України в Івано-Франківській області складає близько 3 тисяч людей.

Про це йшлося на сьогоднішньому брифінгу у військкоматі, передає Станіславське ТБ.

Резервісти ЗСУ – це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань.

На відміну від військовозобов’язаних резервісти проходять службу в добровільному порядку на підставі укладеного контракту.

Бійці резерву регулярно залучаються до військових зборів, в ході яких проходять навчання – бойові стрільби, тактику тощо.

Згідно Указу Президента від 18 травня 2015 року в особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, звільнені зі строкової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічниим характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві на посади відповідно до їх військових завдань.

Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, підрозділах, де вони проходили службу.

Це дозволить при необхідності проведення чергової ротації або загальної мобілізації сформувати підрозділи з підготовлених військовослужбовців, які вже пройшли бойове злагодження.

“Коли військові спробують цей адреналін, вони знову захочуть на збори. Знаю з власного досвіду”, – зазначив т.в.о. обласного військового комісара полковник Верановський.

 

За неявку на збори передбачачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

За 10 днів зборів резервіст може отримати грошову винагороду у розмірі 700-800 гривень. Якщо вдало виконає завдання протягом року – ще 1800-2800 гривень. Військовослужбовець отримує середньомісячну зарплату за той час, що він провів у військовій частині.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Європарламенті пропонують скасувати візи для українців вже 5 вересня
Наступна : Прикордонники показали вражаючі кадри руйнувань території, де незаконно видобувають бурштин. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×