Операція на відкритому серці тепер реальна в Івано-Франківській ЦМК лікарні. ФОТО

У п’ятницю, 28 серпня, о 13.00 відбулася зустріч міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса та головного лікаря міста Тараса Масляка з лікарями США, які передали для ЦМКЛ апарат штучного кровообігу.

Лікар із США, Юрій Кузич, приїхав в Івано-Франківськ з усією родиною, щоб передати обладнання, яке дозволяє робити операцію на відкритому серці, а саме – апарат штучного кровообігу.

“Ми робимо крок вперед. Це відомі лікарі в США, як батько так і син. Операція на відкритому серці – вагомий крок вперед. Але без відповідної апаратури це було б неможливо. Все це обладнання привезла нам родина Кузичів із США”, – сказав Віктор Анушкевичус.

Як відомо, обладнання для Франківська коштувало б 400 тис. доларів.

Син Юрія Кузича – Маркіян,  буде проводити майстер-класи в Івано-Франківську для лікарів-хірургів.

Навесні 2 бригади із Івано-Франківської ЦМКЛ (12 людей) будуть стажуватися в США.

Сам Юрій каже:

“Нам вдалося передати два апарати, серцеві апарати, на штучне кровопролиття. Також два апарати , щоб підтримували температуру тіла людини при операціях. Ми повинні то зложити до купи. Ми хочемо і далі допомагати Івано-Франківську, щоб йти вперед у хірургії”.

Головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛ Тарас Масляк подякував сім’ї за чергову допомогу.

“Ми всі вдячні цій допомозі. Ті плани, про які ми лише мріяли, реалізувались в Івано-Франківську. Кардіологічна допомога тепер можлива на Прикарпатті. Мені приємно, що я знайомий із паном Юрієм”, – зазначив Тарас Масляк.

Також Масляк зізнався, що треба просити мешканців про фінансуву допомогу, щоб і далі розвивати медичну галузь міста, адже лікарні ще потрібні операційні столи та лампи.

Як відомо, вчора пан Юрій святкував День народження. Віктор Анушкевичус привітав хірурга.

Нагадаємо, минулого року головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк став одним із переможців програми «Sabit», заснованої президентом Сполучених Штатів та першим президентом України. Метою програми є підняття рівня управлінських знань для керівників різних галузей, у тому числі охорони здоров’я, з країн Азії та Європи. Як переможець, Тарас Масляк отрмав можливість стажуватися в США. Звідти повернувся з допомогою для лікарні.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Міська влада відкрила рахунок для збору коштів на “Стіну пам’яті Героїв Небесної Сотні”
Наступна : Депутат Соловей готує звернення до правоохоронних органів щодо діяльності фірми “ПБС” нардепа Шевченка.

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×