Олександр Шиманко з Івано-Франківщини представлятиме прототип «розумної» подушки у Берліні

Днями у Києві пройшло наукове талант-шоу Falling Walls Lab. Цьогорічним переможцем став винахідник з Прикарпаття Олександр Шиманко.

Загалом, правила конференції прості: учасник має підготувати інноваційний проект та презентувати його журі англійською мовою за три хвилини, використовуючи при цьому максимум три слайди. Члени журі після виступу можуть зробити зауваження або поставити питання учаснику. На відповідь у нього є 30 секунд на кожне питання, пише TechToday.

Усього у Falling Walls Lab Kyiv 2015 взяли участь 30 конкурсантів, а заявки на участь подали більш ніж 60 осіб. Їхні проекти були дуже різноманітними. Вони стосувалися медицини, освіти, навколишнього середовища, мистецтва, інформаційних технологій тощо. Переможцем же став юний винахідник з Івано-Франківщини Олександр Шиманко. Він розробив прототип «розумної» подушки, що стежитиме за сном, вимикатиме музику, коли людина засинає, та допоможе прокидатися бадьорим. Друге місце зайняла Оксана Борисенко. Вона розробила систему, яка за допомогою спеціальних рукавичок та планшета перетворюватиме мову жестів, якою спілкуються глухонімі люди, на текст та звук. Це допоможе подолати бар’єр у спілкуванні між глухонімими та іншими людьми. Переможці, окрім цінних призів, отримали можливість поїхати на міжнародний фінал Falling Walls Lab, що відбудеться 8-9 листопада у Берліні.

Оцінювали ж проекти конкурсантів відомий український астроном Клим Чурюмов, директор Фонду Кличка Аліна Носенко, директор департаменту стратегічних технологій «Майкрософт Україна» Віктор Цикунов та інші.

024 051

033 062

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Мешканця Надвірної можуть ув’язнити на 5 років за крадіжку мобільного телефону
Наступна : У Яремчі виявили тіло жителя Волині, який вважався зниклим безвісти

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×