Новий склад Коломийської міської ради провів своє перше засідання. ФОТО

Вівторок у Коломиї став інавгураційним днем. Урочисто, у Народному домі на своє перше засідання зібралася новообрана Коломийська міська рада.

Депутати разом із переобраним міським головою прийняли присягу, обрали секретаря ради, заступників міського голови та членів виконкому.

Як годиться, сесія розпочалася з офіціозу – гімн, молитва, проповідь єпископа Василя Івасюка, після якої владика подарував міському голові Ігорю Слюзару книгу Фоми Кемпійського «Наслідування Христа» і побажав, щоб в складні моменти, коли важко знайти спільну мову, він разом із депутатами перечитував цю книгу, пише Галицький кореспондент. 

12200976_574790169337542_1171965818_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після «духовного вступу» сесія взялася до справ «мирських» та матеріальних. Голова міської виборчої комісії Володимир Романиця оголосив офіційні результати виборів, згідно з якими міським головою Коломиї вдруге став пан  Слюзар, а депутатами обрані 34 кандидати від дев’яти партій: «Самопомочі», «Батьківщини», «БПП «Солідарність», УНП, НРУ, «Народного контролю», Радикальної партії Олега Ляшка, «Свободи» та «УКРОПу».

Більшість депутатів – приватні підприємці та представники бізнесу. Крім них, у міськраду пройшли освітяни, медики, залізничники, пенсіонери та один військовослужбовець-учасник АТО. В гендерному плані склад ради не зовсім європейський – жінок тільки четверо. Варто також відзначити значне оновлення складу депутатського корпусу. Із попереднього скликання залишилося тільки 11 обранців, тож можна говорити про недосвідченість міськради.

Після виступу представників виборчої комісії слово взяв Ігор Слюзар. У своєму виступі він сказав, що головним викликом цього скликання є зневіра у владі. Тому першим завданням буде через реформи повернути довіру коломиян до влади. Головне – не переносити київські політичні баталії у сесійну залу міської ради.

За словами мера, у Коломиї потрібно буде провести три фундаментальні реформи: комунальну реформу, пов’язану з приватизацією багатоповерхового житла та створенням ОСББ; створити в місті адміністративний центр – орган, який має виключити контакт мешканців міста з чиновниками; завершити адміністративну реформу та створити територіальну громаду Коломиї. «Якщо ці реформи ми проведемо неефективно, – попередив Ігор Слюзар, – то ми будемо мати конфлікти та соціальну напругу у місті».

12231143_574790172670875_364645602_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відтак настав час найцікавіших, кадрових, питань. Спочатку міський голова попросив депутатів затвердити новий штатний розпис міської ради. У ньому передбачалося збільшити кількість заступників міського голови з трьох до чотирьох, а його радників – до двох. Роздуття штату викликало запитання у декого з депутатів, але врешті обранці проголосували за це.

А найбільш конфліктним стало обрання секретаря міськради. Ще до офіційного оголошення Ігорем Слюзаром кандидатури Любомира Жупанського із «Солідарності» у місті точилися гострі суперечки щодо доцільності його призначення на таку відповідальну посаду. Опоненти вказували на сумнівне минуле пана Жупанського. Соратники міського голови у відповідь казали, що фракція БПП – третя за чисельністю у раді, це їхня квота і заради співпраці потрібно голосувати. Представники громадських організацій, у свою чергу, засуджували міську владу за те, що знову кадрові питання вирішуються за квотним принципом, а не за критеріями професійності. Як би там не було, та, за результатами таємного голосування, Любомир Жупанський набрав 21 голос «за» при потрібних 18-ти і став секретарем Коломийської міськради.

12233329_574790176004208_1542293094_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час обрання заступників міського голови суперечок фактично не було, одноголосно рада проголосувала за всі запропоновані Слюзаром кандидатури. Першим заступником міського голови, який буде опікуватися питаннями економіки, став представник «Самопомочі» Сергій Коцюр. Це молодий підприємець, який балотувався на посаду міського голови та зайняв третє місце, відставши від переможця на кілька десятків голосів.

Заступником із земельних питань та архітектури став представник «Батьківщини», підприємець Олег Дячук. Заступником з питань житлово-комунальної сфери став ще один представник «Самопомочі» Богдан Федорук. Коли почалася війна, він пішов добровольцем у 5-й батальйон, а після його розформування воював у 128-й бригаді під Дебальцевим. Після демобілізації отримав посаду керівника КП «Полігон-Екологія», що займається ремонтом доріг. Гуманітарним заступником мера також став учасник АТО, висуванець УНП Володимир Бойцан. До війни він працював вчителем, а потім його мобілізували до лав ЗСУ. Служив у 24-ій бригаді, брав участь у боях за Бахмутку.

12242239_574790179337541_1274728000_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отже, нова коломийська влада вже сформована. Є в раді й коаліція, яка буде підконтрольна міському голові. Формально до неї входять два десятки депутатів із фракцій «Самопомочі», «Батьківщини», УНП, «Свободи» та частина депутатів від «БПП «Солідарність». Тож нема жодних перешкод для того, щоб реалізувати передвиборчу тезу з програми Ігоря Слюзара і зробити Коломию «містом, у якому хочеться жити».

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську кілька будинків у районі Промзони залишились без тепла
Наступна : Головний міліціонер Прикарпаття став радником голови Національної поліції України. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×